Trwają wakacje i na drogach panuje wzmożony ruch. Zobacz podsumowanie zdarzeń drogowych, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu! W dniach 20-26 sierpnia 2018 r. na drogach powiatu limanowskiego odnotowano 18 kolizji drogowych (2 w weekend) i 2 wypadki w których 1 osoba poniosła śmierć.

23 sierpnia (w czwartek ) około godz. 15.30 w miejscowości Kamionka Mała 60-letni kierujący ciągnikiem rolniczym stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia ucierpiał 60-letni pasażer, który podróżował na błotniku tego ciągnika. Mężczyzna zmarł na miejscu. Policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem był nietrzeźwy – badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Polecamy: To oni promują folklor regionu! Wśród wyróżnionych mistrz heligonki [wideo]

Tego samego dnia o godz. 16.10 w miejscowości Kamienica doszło do drugiego wypadku drogowego. 19-letnia kierująca samochodem marki Opel włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu motorowerem. W wyniku zdarzenia 16-letni kierujący motorowerem został zabrany do szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa, niestety u 16-latka badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,2 promila. Sprawa trafi do Sądu.

Polecamy: Walczyli o Puchar Wójta w łucznictwie. Zobacz te zmagania! [zdjęcia]

Niestety to nie jedyny nietrzeźwy nieletni, który po alkoholu kierował pojazdem. W piątek -24 sierpnia policjanci z KP w Mszanie Dolnej zatrzymali 16-letniego kierującego motorowerem, który podróżując z 17-letnią pasażerka spowodował kolizję drogową. 16-latek miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Na szczęści on i pasażerka nie doznali poważnych obrażeń. Jego sprawa zajmie się Sąd.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.