Czy Krzysztof Piątek powinien jechać na mundial?

Temat Krzysztofa Piątka w perspektywie nadchodzącego turnieju Mistrzostw Świata w Katarze wzbudza wśród kibiców wiele emocji. Powodem dyskusji jest przede wszystkim jego wykorzystanie w reprezentacji Polski w perspektywie jego aktualnej formy. Brak wysokiej ilości goli do jakiej przyzwyczaił kibiców przy debiucie w Serie A w barwach włoskiej Genoi napawał ogromnym optymizmem. Szybko jednak, tuż po transferze do AC Milan przestał zdobywać rażące ilości bramek i jego pozycja w hierarchii napastników reprezentacji Polski stawała pod znakiem zapytania. Nie zmienia to jednak faktu, że dotychczasowe wejścia Krzysztofa Piątka na płytę boiska przynosiły biało-czerwonym ożywienie gry i całkiem sporą ilość goli w perspektywie czasu spędzonego na boisku, co statystycznie czyni go napastnikiem godnym wyboru w pierwszej linii.

Aktualna forma klubowa

Ostatnim ruchem transferowym Krzysztofa Piątka była włoska US Salernitana. Drużyna średniej klasy - na tle włoskiej ligi - miała być dla Krzysztofa Piątka dobrym miejscem na odrodzenie się. Faktycznie, Piątek znajduje miejsce w składzie, ale jego dyspozycja strzelecka jest daleko od tego do czego Krzysiek zdążył przyzwczaić kibiców zarówno w Polsce, jak na południowym półwyspie Europy. Fakt faktem, notuje on minuty w spotkaniach jednak słabo przekłada się to na tworzenie statystyk, co w osobach śledzących liczby wzbudza nieco niepokoju wobec jego dyspozycji na niezwłocznie nadchodzące mundialowe potyczki. 

Rola Krzysztofa Piątka w reprezentacji Polski

Chociaż trudno upatrywać szansy dla Krzysztofa Piątka na grę w wyjściowym składzie - na rzecz Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika - nie da się ukryć, że do tej pory jego reprezentacyjne występy przyzwyczaiły kibiców do ożywiania gry ofensywnej i wnoszenia całkiem sporego potencjału na boisko. Faktycznie, jest on sporym odciążeniem dla Roberta Lewandowskiego. Statystyki pokazują, że po wejściu Piątka na boisko gra reprezentacji ożywiała się, a on sam odciągał od Lewandowskiego sporo odpowiedzialności za robienie piłkarskiego zamieszania. Nie zmienia to jednak faktu, że linia ofensywy reprezentacji Polski jest szeroka - od Milika, przez Świderskiego do choćby Buksy, a liczba piłkarzy powoływanych na Mistrzostwa Świata ogranicza się do 26 włącznie z golkiperami, których na Mundial pojedzie prawdopodobnie aż 4, mianowicie - Szczęsny, Skorupski, Grabara oraz grający na co dzień w Fiorentinie Bartosz Drągowski. 
To zawężenie perspektywicznych powołań jeszcze bardziej stawia pod znakiem zapytania obecność Krzysztofa Piątka na najbliższym mundialu - przynajmniej z perspektywy zwykłego kibica.

Krzysztof Piątek - prawdziwy Joker

Krzysztof Piątek posiada pewną umiejętność, która sprawia, że Czesław Michniewicz prawie na pewno powoła na Mundial polskiego napastnika z włoskiej ligi. Nie da się ukryć, że Krzysztof Piątek jest typowym jokerem, a jego wejścia z ławki potrafią wprowadzić sporo zamieszania w ofensywie. Jest to bardzo pożądany typ zawodnika na dużym turnieju i wydaje się mało prawdopodobne, że Czesław Michniewicz zrezygnuje z powołania Piątka na Mundial choćby z tego powodu - być może kosztem innego, perspektywicznego młodego zawodnika reprezentacji.

Zaklady bukmacherskie online? Sprawdź ofertę Betfan. Znajdziesz w niej atrakcyjne kursy i możliwość obstawiania wielu różnych dyscyplin sportowych.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018