W Kamienicy podjęto inicjatywę budowy nowego pomnika (obelisku) w ramach upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zobacz jego wizualizację!

Nowy pomnik ma powstać w rynku w Kamienicy, obok pomnika upamiętniającego Bitwę pod Grunwaldem. Wraz z budową pomnika (obelisku) na 100-lecie odzyskania niepodległości planowana jest również modernizacja istniejącego „pomnika grunwaldzkiego”, powstałego z inicjatywy społeczności gminy Kamienica w 500-lecie Bitwy pod Grunwaldem.

Polecamy: Mieszkańcy oddali hołd ofiarom w 74. rocznicę pacyfikacji wsi [zdjęcia/wideo]

-Ofiarodawców chcących wesprzeć budowę pomnika prosimy o wpłaty na specjalne, wydzielone subkonto bankowe Gminnego Ośrodka Kultury w Kamienicy: 56 8804 0000 0030 0305 3400 0004 z dopiskiem „Darowizna na budowę pomnika niepodległości”. Wszyscy Darczyńcy zostaną zapisani w Księdze Fundatorów, dlatego przy wpłatach należy podać imię i nazwisko osoby wpłacającej oraz adres zamieszkania (numer domu). Przewiduje się również wypisanie Fundatorów na tylnej ścianie pomnika (obelisku) - dla ich upamiętnienia - informuje społeczny Komitet Budowy Pomnika na 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Polecamy: Piknik patriotyczny i wspaniała rekonstrukcja w Tymbarku [zdjęcia/wideo]

Na zdjęciach widzimy wizualizację nowego pomnika oraz istniejący już "pomnik grunwaldzki", który przejdzie modernizację. Szczegółowe informacje można uzyskać w GOK w Kamienicy pod nr tel. 18 33 23 082.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: UG Kamienica