Gmina Dobra może pochwalić się kolejnymi inwestycjami, tym razem w infrastrukturze. Zakończyły się bowiem remonty dróg gminnych w miejscowości Dobra i Stróża.

W ostatnim czasie zakończyły się roboty budowalne przy remoncie dróg Rybki w miejscowości Dobra oraz Przylasek w miejscowości Stróża.

Droga gminna Rybki została wyremontowana w ramach środków pozyskanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dotacja na ten cel wyniosła 168 049,00 zł a całkowita wartość umowy z wykonawcą 218 416,76 zł.

Polecamy: Śliwka, miód czy ser? Festiwal w Laskowej zakończony [zdjęcia]

Z kolei droga Przylasek w miejscowości Stróża została wyremontowana dzięki pozyskanym środkom z budżetu województwa związanym z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Kwota dotacji wynosi 69 908,00 zł, wkład własny 128 974,39 zł.

W ramach prac wykonano, w obu miejscowościach, m.in. wymianę istniejącego odwodnienia, przepustu, korytek i wykonano rowy, uzupełniono pobocze kruszywem łamanym, wykonano roboty ziemne w miejscach przełomów czy wyremontowano nawierzchnię.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. UG Dobra