Informacje / Kultura / Ogłoszenia

04.04.2022

Od 1 do 26 kwietnia w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można zwiedzać wystawę prac Przemysława Biedy oraz Miłosza Zając pod tytułem „Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie”.

Wystawa łączy w sobie dwa różne artystyczne światy , gdzie perspektywa sakralna i tradycyjna spotyka się z przestrzenią nowoczesnych grafik. Te dwa światy łączy wyobraźnia i artystyczna wrażliwość twórców – członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.

Przemysław Bieda ( ur. 1977 r.) malarstwem interesuje się już od czasów szkoły podstawowej. Maluje farbami olejnymi obrazy i medaliony o tematyce sakralnej i przyrodniczej na sklejce oraz na gipsie. Wykonuje też gipsowe figurki aniołów i świętych. Tworzy również polichromowane rzeźby. Prace Przemysława Biedy prezentowane były podczas wielu wystaw i przeglądów artystycznych m.in. Limanowej i Nowym Sączu, w Starym Sączu, Mszanie Dolnej i Nowym Wiśniczu. W wolnych chwilach artysta zajmuje się fotografią przyrody.

Miłosz Zając to młody artysta, grafik absolwent PWSZ z Nowym Sączu oraz student Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na wydziale sztuki (grafika).

Wystawę „Absolut niepojęty. Sakralnie i Futurologicznie” można zwiedzać do 26 kwietnia w mini galerii PCIT. Zapraszamy!