Polycom, a może inny? Jak podejść do wyboru telefonu konferencyjnego?

Mając telefon konferencyjny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować spotkanie biznesowe i to niezależnie od lokalizacji. Mamy tu do czynienia z ogromna wygodą, a przy okazji mamy szansę na oszczędność. Co będzie jednak najlepsze, gdy musimy dokonać wyboru odpowiedniego urządzenia tego typu?

Najlepszy dla biznesu – konferencyjny telefon od Polycom

Wybierając telefon konferencyjny od Polycom mamy okazję, aby zminimalizować ilość wyjazdów służbowych, a to jak wiadomo wpływa znacząco na koszty, a także pośrednio na środowisko naturalne. Nie jest jednak możliwe zorganizowanie telekonferencji, bez posiadania takiego urządzenia, które zapewni nam najwyższą jakość dźwięku i to bez względu na to, z jaką liczbą osób przyjdzie się nam połączyć.

Należy nadmienić, że mowa tu o sprzętach, które nie są identyczne, jak popularne telefony biznesowe. Nie mają one słuchawki, aczkolwiek w zamian mają mikrofony i głośniki o zasięgu aż 360 stopni. Sprawia to, że każdy może wziąć udział w rozmowie, jeśli tylko znajduje się w danym pomieszczeniu. Na rynku odnajdziemy naprawdę sporo urządzeń, stąd warto rozeznać się, jakie elementy i parametry są ważne, aby podczas telekonferencji były spełnione wszystkie oczekiwania.

Pomieszczenie, a szczególnie jego wielkość

Nim podejmiemy pierwsze próby odnalezienia dobrego sprzętu, konieczne jest podjęcie decyzji dotyczącej tego, gdzie prowadzone będą wideokonferencje. Kiedy nie jesteśmy przekonani i zastanawiamy się nad mobilnym rozwiązaniem, być może najlepszy okaże się model bezprzewodowy.

Telefony konferencyjne – także te marki Polycom, będą z pewnością posiadać konkretny, często różny zasięg. Określa on to, jak daleko urządzenia mogą znajdować się osoby, które będą uczestnikami danej rozmowy. Jeżeli mamy tutaj do czynienia z dość niewielkimi pomieszczeniami, wystarczający może okazać się sprzęt, który posiada zasięg w granicach od 2 do 4 metrów. Jeżeli mowa o zdecydowanie większych salach, potrzebne są już telefony, które potrafią wyłapywać głos z większych odległości. Spora część modeli pozwala też na to, aby zasięg był większy, jeśli Zajda taka konieczność. Wszystko za sprawą dodatkowych głośników oraz mikrofonów. Dzięki temu, możliwe stanie się korzystanie z nawet bardzo dużych aul.

Liczba uczestników organizowanej przez nas telekonferencji

Zasięg posiadanego przez nas telefonu konferencyjnego, powinien być powiązany z liczbą uczestników danej rozmowy w jednym czasie. Modele zwykle mają określoną tę kwestię i posiadają zalecaną liczbę osób, a to zwykle od kilku do nawet kilkudziesięciu. Nawet gdy dostrzeżemy, że nasz sprzęt ma w pewien sposób ograniczone możliwości, warto pomyśleć nad dodatkowymi mikrofonami oraz głośnikami. Jeśli mowa o mniejszych konferencjach – w graniach do sześciu osób, możemy zdecydować się nawet na standardowy zestaw głośnomówiący, który łączy się z naszym smartfonem z wykorzystaniem technologii Bluetooth. W przypadku sporych biznesowych wydarzeń, zawsze rekomendowane są wysokiej jakości konferencyjne telefony od Polycom.

Rodzaj połączenia z siecią

Niebagatelną kwestią pod kątem telefonów konferencyjnych jest fakt, że uda się nam otrzymać je w wielu różnych wersjach. Oznacza to jednocześnie, że możliwe jest dostosowanie ich to odmiennej infrastruktury technologicznej. Całość sprowadza się do tego, że nie czekają nas duże problemy z tym, aby wyłonić najlepszy model. Biznesowe telefony przyjmują trzy główne wersje, a to:

- Telefony analogowe, które korzystają ze znanej wszystkim, standardowej sieci telefonicznej.

- Telefon IP, czyli urządzenia bazujące na sieci VoIP, a dokładniej mówiąc – Voice ober Internet Protocol. Mowa tu o połączeniu, poprzez łącze internetowe.

- Telefony, obsługujące sieć GSM. Mamy tu na myśli pozostałe modele telefonów, w wypadku których widnieje wejście na znaną wszystkim kartę SIM.

Jako, że różnorodność i możliwości pod kątem wyboru są naprawdę spore, nie powinno być problemu z odnalezieniem takiego sprzętu, który sprosta naszym, nawet bardzo wygórowanym oczekiwaniom.