Postprawda - weryfikuj źródła informacji

Trudno jest w dzisiejszym świecie mieć pod kontrolą wszystkie newsy, które do nas docierają. Niektóre z nich są wartościowe i w dobrym guście jest przy nich zostać, ale inne mogą nie być zadowalającej jakości i możemy mocno się na nich sparzyć. Dobrze jest mieć to na uwadze, szczególnie w przypadku, kiedy chodzi o newsy ze świata biznesu.

Na pierwszy rzut oka odróżnienie biznesowych informacji wysokiej jakości od tych nieprzydatnych, może okazać się trudne. Musimy więc zdobyć pewną wprawę i nieustannie zachowywać czujność, bo w przeciwnym razie w nasze życie może wkraść się konkretne zamieszanie, a tego każdy chciałby uniknąć i nie ma w tym niczego dziwnego. Wiadomości ze świata biznesu, które powinny nas interesować, muszą być sprawdzone i przekazywane przez doświadczone osoby, które doskonale rozumieją mechanizmy występujące w biznesie i potrafią w prosty i przystępny sposób przekazać je odbiorcy.

Aby sprawdzić, czy informacja, którą zdobyliśmy, jest zgodna z prawdą, powinniśmy poddać ją analizie i sprawdzić w innych miejscach- a być może autor podał źródło pochodzenia swojej informacji- w takich przypadkach musimy tylko do niego dotrzeć. Kiedy już nam się uda, możemy sami wyrobić sobie opinię na dany temat, pamiętajmy, żeby nie dawać narzucić sobie cudzego zdania na wszystkie tematy. Oczywiście dobrze jest otaczać się ludźmi mądrzejszymi i bardziej doświadczonymi- ich rad powinniśmy słuchać, ale nie znaczy to, że mamy zgadzać się w każdej kwestii.