Neodymowe magnesy pierścieniowe. Budowa, zastosowanie

Magnesy mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych obszarach przemysłu. Wśród najczęściej stosowanych typów magnesów znajdują się magnesy neodymowe, do których zalicza się także magnesy pierścieniowe.
Magnes neodymowy co to jest?
Do produkcji magnesów stosowane są różne rodzaje materiałów o właściwościach ferromagnetycznych. Zalicza się do nich także magnesy neodymowe. Do produkcji magnesów neodymowych stosowane są:
- neodym,
- żelazo,
- bor.
Połączenie tych trzech pierwiastków pozwala na uzyskanie magnesu trwałego, stałego, który wytwarza własne pole magnetyczne o bardzo silnym działaniu, co przekłada się na ich mocne przyciąganie.
Magnesy neodymowe mogą mieć różne wielkości oraz kształty w zależności od ich przeznaczenia.
Neodymowe magnesy pierścieniowe
Do magnesów neodymowych zaliczane są między innymi magnesy pierścieniowe. Jak sama nazwa wskazuje, są to magnesy o kształcie pierścienia, czyli mają okrągły kształt z otworem w środku.
W użyciu znajdują się różne magnesy pierścieniowe cechują się innymi średnicami całkowitymi, średnicami otworów, dlatego też mogą być one przeznaczone do wielu zastosowań.
Gdzie stosuje się magnesy pierścieniowe?
Magnesy neodymowe o kształcie pierścieniowym używane są do wielu różnych urządzeń oraz przedmiotów, aby nadać im pożądane właściwości magnetyczne. Wśród głównych zastosowań magnesów pierścieniowych znajdują się:
- prądnice
- silniki
- głośniki
- mikrofony
- zabawki
- separatory
- uchwyty
- zatrzaski
Obecnie magnesy pierścieniowe oraz innego rodzaju magnesy neodymowe można zamówić bezpośrednio u producentów i w różnych sklepach.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski