Woda podmyła most na odcinku drogi wojewódzkiej nr 968 w Kamienicy Dolnej. Wyznaczony jest objazd. Na most mogą wjechać tylko pojazdy do 3,5 tony.

Starosta Limanowski Jan Puchała wraz z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich, Komendantem PSP w Limanowej wizytowali zniszczoną drogę w Kamienicy.

Polecamy: Najgorsza noc za nami? Zobacz szkody, jakie wyrządziła wielka woda [zdjęcia]

Jak informują służby naprawa drogi na odcinku 16 km w Kamienicy Dolnej może potrwać do dwóch tygodni. Na ten moment zostały wyznaczone odjazdy dla pojazdów na jednym pasie drogi i mostu.

Podmycie mostu to efekt wczorajszych intensywnych opadów deszczu, jakie wystąpiły w godzinach wieczornych na terenie powiatu limanowskiego. Oprócz zalanych dróg i mostów, do tej pory miejscami występują przerwy w dostawie wody i prądu.

Polecamy: Ponad 150 interwencji, ewakuacje. Dzisiaj kolejne podtopienia. Najgorzej w Zasadnem i Kamienicy [wideo/zdjęcia]

Obecnie Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej ostrzega o możliwości wystąpienia opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym od 20 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru do 65 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi 85 proc. Stan na godzinę 10:52.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.