Wystawa Marii Hebdy

Od 7 września br. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można podziwiać obrazy Marii Hebdy z Pisarzowej.

 

Maria Hebda – długoletnia pracownica Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Krakowie Odział Limanowa. Obecnie przebywa na zasłużonej emeryturze i doszlifowuje warsztat malarski mając jeszcze różne inne zainteresowania, które chce realizować mimo różnych trudności. W malarstwie artystki fascynuje epicki rozmach, dekoracyjność, bogactwo kolorystyki, a także znajomość i umiejętność odtworzenia realności piękna przyrody oraz zwierząt.

Sama autorka jest bardzo skromna i utalentowana i tak w kilku słowach opowiada o sobie…

Mieszkam w Pisarzowej koło kościoła, pochodzę z Przyszowej w gminie Łukowica z rodziny rolniczej o tradycjach patriotycznych i artystycznych. Od najmłodszych lat wykazywałam zainteresowania malarskie, wokalne oraz pracowitość. W środowisku rolniczym na wartość zasługiwała pracowitość na roli, dlatego „talenty” były „przygaszane”, ale pomysłowa (kreatywna) młoda osoba znalazła trochę czasu na aktywność kulturalną. W roku 1978 na przeglądzie gminnym zajęłam II miejsce z dziedziny malarstwa w gm. Łukowica. Później były zbiorowe wystawy np. pod patronatem Regionalnego Muzeum Marsów z Limanowej oraz indywidualne wystawy.

Uczestniczyłam też w Regionalnych Zespołach Pieśni i Tańca „Limanowianie” i „Pisarzowianie”. Tworzyłam również poezję toteż w WDK w Pisarzowej odbywały się wieczorki poezji oraz wystawiane były prace malarskie.

 

Zapraszamy do oglądania wystawy!