Uczniowie klas I i II „policyjnych” z ZS im. KEN w Tymbarku, 28 września 2018 roku uczestniczyli w imprezie pod nazwą „Poznaj nas ! Małopolskie spotkanie z mundurem – Policja 2018”.

Dzień Otwarty pn. „Poznaj nas! Małopolskie spotkanie z mundurem – Policja 2018”, zorganizowany dla ponad sześciuset uczniów klas mundurowych z całej Małopolski oraz ich nauczycieli, odbywał się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Swoją obecnością spotkanie uświetnili Paweł Szefernaker Sekretarz Stanu MSWiA, Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski, Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty oraz poseł Małgorzata Wassermann. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta, który podczas wystąpienia skierował także słowa do obecnych uczniów, zachęcając ich do wystąpienia w przyszłości do służby.

Polecamy: Szpital ma nowe pojazdy sanitarne. Zakup dofinansowały lokalne samorządy [zdjęcia]

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie złożone przez 68 nowo przyjętych policjantów. W trakcie apelu 40 zasłużonych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych małopolskiej Policji zostało uhonorowanych odznaczeniami.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczestnicy Dni Otwartych mogli obejrzeć specjalny pokaz musztry paradnej w wykonaniu Oddziału Prewencji Policji z Katowic. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji z Krakowa zaprezentowali dynamiczne zatrzymanie przy użyciu siatki obezwładniającej. Podziw uczestników wzbudziło także przedstawienie zdarzenia o charakterze terrorystycznym odegrane przez małopolskich antyterrorystów.

Na czas Dnia Otwartego Oddział Prewencji Policji zamienił się w pełną atrakcji przestrzeń, w której młodzież, nauczyciele oraz zaproszeni goście mogli znaleźć najbardziej interesujące ich stoiska tematyczne. W specjalnie utworzonym na tą okoliczność miasteczku policyjnym na uczniów oraz pozostałych uczestników spotkania czekały pokazy oraz ciekawe prelekcje. Główne atrakcje to m.in. ekspozycja floty policyjnego sprzętu transportowego oraz sprzętu, uzbrojenia i wyposażenia policyjnego. Mieściły się tam również stoiska przygotowane przez wybrane wydziały i sekcje z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Polecamy: Mszański komisariat policji ma nowego komendanta. Zmiany na stanowisku! [zdjęcia]

Przy stanowisku Wydziału Ruchu Drogowego młodzież miała okazję zobaczyć m.in. symulację wypadku drogowego oraz zaobserwować jak wygląda jego prawidłowe zabezpieczenie, a także jak należy poprawnie udzielać pierwszej pomocy. Wydział Prewencji zaprezentował m.in. pokaz tresury psów policyjnych. W licznie odwiedzanym stanowisku Sekcji Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie młodzież mogła uzyskać szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby.

Uczniowie mieli także niepowtarzalną okazję aby wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanym przez Sekcję Psychologów teście psychologicznym dla potencjalnych kandydatów do służby w Policji.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: Małopolska Policja, fot. ZS im. KEN Tymbark