Znamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych w gminie Limanowa. Zwycięzcą jest Jan Skrzekut, który zdobył 53, 54 proc. głosów.

W walce o fotel wójta gminy Limanowianin in">Limanowa wygrywa startujący z KW PiS Jan Skrzekut. Kandydat zdobył 5 744 głosów i tym samym pokonał byłego zastępcę wójta gminy Limanowa, startującego z KWW Samorządowe Przymierze - Razem Mariana Mąkę, który uzyskał 4 984 głosy.

Polecamy: Laskowa: niemalże 80 proc. poparcie dla Piotra Stacha. Rada w całości z PiS!

Jak przyznaje sam zwycięzca, wynik jest dla niego sporym zaskoczeniem. Jan Skrzekut jednocześnie kandydował do Rady Gminy Limanowa, gdzie również uzyskał mandat. Co wybierze? W rozmowie z nami zdarza swoje plany.

Polecamy: Dobra: Benedykt Węgrzyn wygrał w I turze, znamy skład nowej rady

-Potwierdzam, że wybieram stanowisko wójta gminy Limanowa. Uważam, że mój wynik jest ogromnym sukcesem, ponieważ byłem nowym kandydatem. Oznacza to, że ludzie zapragnęli zmian stwierdzając, że gminie potrzebne jest nowe spojrzenie. Ja im to zagwarantuje. Zapewniam mieszkańców, że będę współpracował z wszystkimi radnymi, bez podziałów. Moim mottem jest, powtarzając za Premierem Mateuszem Morawieckim, "praca, pokora i służba" - mówi w rozmowie z nami nowy wójt gminy Limanowianin in">Limanowa Jan Skrzekut

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.