9 września b.r. na Orliku w Kasince Małej odbyła się II już edycja ogólnopolskiej imprezy sportowej pod nazwą „Dzień Sportu na Orliku”. Jest to wyjątkowa akcja mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Tego dnia na Orlikach w całej Polsce odbywały się zajęcia sportowe organizowane przez animatorów.

Na Orliku w Kasince Małej, w związku z bardzo dużym zainteresowaniem imprezą, niedzielne zmagania podzielone zostały na dwie części. W pierwszej - uczestnicy po krótkiej rozgrzewce oraz grach i zabawach ruchowych podzieleni na 6 zespołów rywalizowali w turnieju piłki ręcznej. W drugiej części „Dnia Sportu” na Orliku i boisku sportowym pojawili się młodzi zawodnicy miejscowego klubu sportowego „Zenit”, którzy rozegrali turniej piłki nożnej. Przez cały czas trwania imprezy nie zabrakło tego co najpiękniejsze w sporcie – emocji, akcji, pięknych bramek, a przede wszystkim uśmiechów i radości na twarzach dzieci.

Na koniec każdy z uczestników niedzielnej imprezy sportowej otrzymał pamiątkowy upominek – były to bransoletki, worki na sprzęt sportowy i bidony, a najlepsi zawodnicy turnieju piłkarskiego otrzymali piłki do piłki nożnej.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej za ufundowanie nagród i upominków dla dzieci oraz sprzętu sportowego na Orlik – wyrazy wdzięczności przekazuje animator kasinczańskiego Orlika. Podziękowania składamy również nauczycielom wychowania fizycznego ze szkoły nr 2 w Kasince Małej oraz młodzieży, która włączyła się w pomoc w zorganizowaniu Dnia Sportu na Orliku.

Mateusz Dąbrowa

autor publikacji: UG Mszana Dolna