W tym roku zarówno do seminariów świeckich jak i zakonnych zgłosiło się o 45 mężczyzn więcej niż w roku 2017. Największa liczba przyjętych kandydatów została odnotowana w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego.

Podczas Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych została przedstawione dane mówiące o liczbie 622 mężczyzn przyjętych do męskich seminariów diecezjalnych i zakonnych. W porównaniu do ubiegłego roku liczba przyjętych wzrosła o 45 osób.

Polecamy: Kolejny wypadek na quadzie. Kierowca uderzył w betonowy przepust

W Polsce najwięcej osób przyjęło seminarium zakonne Towarzystwa Salezjańskiego, w którym od nowego roku akademickiego będzie 21 kleryków. Dominikanie w swoje szeregi przyjęli 17 kandydatów i jest to drugi wynik pod względem seminariów zakonnych.

Wśród seminariów diecezjalnych, najwięcej osób rozpocznie pierwszy rok nauki w Tarnowie - 20 kleryków. Natomiast diecezja Wrocławska ma w swoich szeregach na pierwszym roku 19 mężczyzn.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.