Ostrzeżenie meteorologiczne – oblodzenie
Uwaga mieszkańcy powiatu limanowskiego! Czas na ostrożność na drogach: nadchodzi oblodzenie!
  • Zagrożenie oblodzeniem w powiecie limanowskim
  • Oczekiwane zamarzanie nawierzchni od wczesnych godzin porannych
  • Temperatury spadają poniżej zera, ryzyko gołoledzi

Ostrożnie krok za krokiem - to hasło powinno przyświecać każdemu mieszkańcowi powiatu limanowskiego w najbliższych godzinach. Mroźna aura przywita nas już od pierwszych porannych godzin, wprowadzając wysokie ryzyko oblodzenia dróg i chodników. Mieszkańcy powinni przygotować się na możliwe niedogodności i potencjalnie niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym.

Zimny front, który zbliża się do naszego regionu, przyniesie ze sobą spadek temperatury do -2°C, a przy samej ziemi termometry mogą pokazać nawet -4°C. Mokra nawierzchnia z nocy zacznie zamarzać, co stanie się przyczyną utrudnień i zwiększonego ryzyka poślizgu zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Rano dodatkowo możemy spodziewać się marznącego deszczu, który tylko wzmocni efekt gołoledzi.

Ważne, aby każdy z nas pamiętał o zasadach bezpieczeństwa i dostosował do nich swoje zachowanie. To czas, aby zwolnić i dać sobie więcej czasu na dojazd do pracy czy szkoły. Warto również sprawdzić stan swojego obuwia i wybrać takie, które zapewni lepszą przyczepność. Niech ta zima nie zaskoczy nas swoim ostrym zębem!

Przed nami kilka wyjątkowo trudnych godzin na drogach. Ostrzeżenie 1 stopnia oznacza, że prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzenia wynosi 80%. Przygotujmy się na to, starając się minimalizować ryzyko wypadków. Bez względu na to, czy jesteś pieszym, czy kierowcą, pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności.


Starostwo Powiatowe w Limanowej