Imprezy powiatowe / Informacje / Kultura / Ogłoszenia

04.04.2022

W niedzielę 3 kwietnia br. na Ziemi Zagórzańskiej rozpoczęliśmy II Powiatowy Kiermasz Wielkanocny. W Mszanie Dolnej na Placu Targowym od godziny 10:00 do 15:00 wystawcy oferowali tradycyjne wielkanocne produkty i rękodzieło artystyczne. Nie zabrakło również stoiska promocyjnego powiatu limanowskiego, gdzie można było otrzymać bezpłatne materiały informacyjne i promocyjne o regionie i jego atrakcjach.

Uczestnicy wydarzenia chętnie odwiedzali stoiska regionalne wystawców w Mszanie Dolnej. W kiermaszu na Ziemi Zagórzańskiej wzięli udział również przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego – Józef Pietrzak, Wiceprzewodniczący Rady Janusz Potaczek, oraz radni powiatowi – Agnieszka Orzeł, Grzegorz Wójcik oraz Artur Żaba.

Podczas Kiermaszu w Mszanie Dolnej można było nabyć m.in.: naturalne oraz tradycyjnie wytwarzane produkty – idealne do wielkanocnej święconki, jak również na świąteczny stół t.j.: wędliny , przetwory, słodkie wypieki, a ponadto pięknie wykonane ozdoby, palmy i koszyczki wielkanocne. Podczas wydarzenia pojawił również akcent ukraiński, bowiem uczestnicy niedzielnego kiermaszu mogli spróbować i zakupić potrawy z tego kraju, wśród nich np. tradycyjny barszcz, przygotowany przez Panie które obecnie przebywają na terenie naszego powiatu, również biorące udział w wydarzeniu.
Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w niedzielnym kiermaszu wielkanocnym w Mszanie Dolnej. Przypominamy równocześnie, że już 12 kwietnia br. (wtorek) w godzinach 10:00 – 15:00 odbędzie się kolejna odsłona Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego. Tym razem zapraszamy na rynek w Limanowej!