We wtorek, 4 lipca, obyło się kolejne Forum Wójtów i Burmistrzów, będące spotkaniem włodarzy gmin i miast z terenu powiatu limanowskiego.

Na wstępie zostały omówione tematy dotyczące m.in. Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. O zakresie i realizacji projektów związanych z POPC w powiecie mówił Przedstawiciel Orange Polska S.A., a następnie o harmonogramie prac związanych z Programem relacjonował przedstawiciel Huawei Polska S.A.

Polecamy: Oddział dziecięcy w limanowskim szpitalu ma nową, bajeczną odsłonę [zdjęcia]

Tematy te podjęte zostały w związku z rozpoczęciem realizacji Projektu „Nowosądecki „A” Orange Światłowód”, a także budową sieci dostępowej dla potrzeb Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej na terenie powiatu limanowskiego oraz miasta Limanowa.

Polecamy: Wicepremier Beata Szydło o rodzinie, rolnictwie i Unii Europejskiej [wideo]

Podczas spotkania włodarze omówili również bieżące sprawy m.in. temat związany z budową pomnika na 100-lecie odzyskania niepodległości oraz organizacją jubileuszowych obchodów 11 listopada na terenie powiatu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej