Wakacje rozpoczęte, a ruch na drogach wzmożony. Na terenie powiatu w ciągu ostatniego weekendu doszło do 6 kolizji. Wśród poszkodowanych i sprawców byli głównie młodzi kierowcy samochodów i jednośladów.

W sobotę w Rabie Niżnej 15-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi osobowemu i doprowadził do zderzenia. Chłopca zabrano do szpitala w Limanowej, na szczęście skończyło się na potłuczeniach i otarciach.

W miejscowości Podłopień 39-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Na szczęście dla kierowcy skończyło się bez poważnych obrażeń. Kierowca był trzeźwy i został ukarany mandatem.

Zobacz także: Karolina Szczurowska zachwyciła publiczność! Sobotni występ hitem festiwalu [zdjęcia/wideo]

W niedzielę w miejscowości Dobra 21-letnia kierująca samochodem osobowym, potrąciła około godziny 3 w nocy, 22-letniego przechodnia. Kobieta była trzeźwa i została ukarana mandatem.

Popołudniu w miejscowości Męcina 21-letni kierowca jadący ze zbyt dużą prędkością na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem.

O godzinie 19:00 w Limanowej na ul. Rynek, kierowca włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa i spowodował kolizję. Również podobna sytuacja miała miejsce na ul. Jana Pawła II o godzinie 20:00. W obu przypadkach kierowcy byli trzeźwi.

Pamiętajmy, że okres wakacji to czas gdzie szczególnie młodzież i dzieci korzystają z czasu wolnego i włączają się do ruchu drogowego. Zachowajmy więc szczególną ostrożność.

Zobacz także: Nowy komendant PSP w Limanowej. Tym razem już na stałe!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fot. OSP Męcina