Za nami już X edycja corocznego Rankingu Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego. Wydarzenie to cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców i samych włodarzy poszczególnych jednostek samorządowych. Podczas uroczystej, jubileuszowej gali zwycięzcom wręczono dyplomy. Kto wygrał w tym roku?

Jak się okazuje, laureatem X Rankingu Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego zostało... MIASTO LIMANOWA! Pokonaliśmy wszystkich uczestników, osiągając najlepszy wynik.

władysław-bieda-limanowa

Zobacz także: Tak będzie wyglądał nowy LDK w Limanowej. Remont potrwa do 2019 roku [Zdjęcia]

Co jest brane pod uwagę podczas oceny każdej z gmin subregionu?

Ocenie podlega efektywność gospodarcza, inwestycyjna i społeczna, ujęta w czterech podstawowych kategoriach i oparta na 24 wskaźnikach. W tym roku ocenianych było 39 gmin z powiatów: nowosądeckiego, nowotarskiego, limanowskiego, gorlickiego i miasta Nowy Sącz.

Za Limanową, która zwyciężyła tegoroczny ranking, uplasowało się miasto i gmina Stary Sącz oraz miasto i gmina uzdrowiskowa Muszyna.

ranking-gmin-subregionu-sądeckiego

Zobacz także: Jednogłośne absolutorium dla wójta z 20-letnim stażem [Zdjęcia]

-O każdym z laureatów można powiedzieć wiele pozytywnych rzeczy. Gminy subregionu sądeckiego są niezwykle aktywne i walczące. Zmieniają się na naszych oczach. Im więcej pracujemy, tym więcej widzimy potrzeb, tak więc przed nami jeszcze wiele wyzwań. Warto podkreślić, że obiektywizm wskaźników gwarantują eksperci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Cieszę się, że Fundacja Sądecka podejmuje działania integrujące środowisko, poprzez inicjowanie i wspólne uczestniczenie w tego typu przedsięwzięciach - mówił podczas uroczystej gali Leszek Zegzda członek Zarządu Województwa Małopolskiego

Jubileuszowej gali Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego towarzyszył I Salon Przemysłu Turystycznego, w którym udział wzięli eksperci m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Małopolskiego czy Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

W dyskusji panelowej „Produkty turystyczne subregionu sądeckiego” uczestniczył m.in. prezes uzdrowiska Krynica – Żegiestów S.A., a zarazem radny województwa – Grzegorz Biedroń.

Grzegorz-Biedroń-Limanowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło/Fot. UMWM