W dniach 28-29 września odbył się XXIV Rajd Górski im. Józefa Staniszewskiego, w tym roku obchodzony jako „Rajd dla Niepodległej” w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą.

Błękitne niebo, wysoka temperatura, szelest suchych liści pod stopami. W tak pięknych warunkach odbył się XXIV Rajd Górski im. Józefa Staniszewskiego. W tym roku miał on szczególnie uroczysty charakter, gdyż odbywał się w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Polecamy: Szpital ma nowe pojazdy sanitarne. Zakup dofinansowały lokalne samorządy [zdjęcia]

Planowane trasy przebiegały w obrębie miejsc związanych z wydarzeniami sprzed 100 lat. Także charakter konkursów uległ zmianie. Jak zawsze odbyły się konkursy typowo turystyczne, nowością były dwa konkursy o tematyce związanej z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

Rajd obejmował swoim zasięgiem bardzo duży obszar. Trasy przebiegały szlakami Beskidu Sądeckiego (nocleg w schronisku na Przehybie), Pienin (nocleg w schronisku pod Durbaszką), Gorców (nocleg w schronisku Na Turbaczu), a nawet odległego Beskidu Żywieckiego (nocleg w Toporzysku).

Polecamy: Mszański komisariat policji ma nowego komendanta. Zmiany na stanowisku! [zdjęcia]

W rajdzie mogła wziąć udział młodzież I LO w Limanowej oraz uczniowie trzeciej klasy gimnazjum i ósmej klasy szkoły podstawowej. Łącznie na trasy rajdu wyruszyło 150 uczestników reprezentujących I LO w Limanowej, Szkołę Podstawową nr 3 w Limanowej, Szkołę Podstawową w Dobrej, Szkołę Podstawową w Tymbarku oraz Zespół Szkół Oświatowych w Jurkowie.

Uroczystość zakończenia Rajdu odbyła się w budynku I LO w Limanowej. Wraz z uczestnikami rajdu wzięli w niej udział również zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Limanowskiego – Mieczysław Uryga oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Jacenty Musiał. Patronat nad wydarzeniem objął także Starosta Limanowski Jan Puchała.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. I LO Limanowa