Dzisiaj, 3 października, w Mszanie Dolnej odbyło się uroczyste oddanie do użytku inwestycji - nowego obiektu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Karola Wojtyły. Zobacz szczegóły!

Końca dobiegł pierwszy etap rozbudowy placówki, którego koszt to ponad 9 mln złotych. W ramach prac powstał nowy, trzykondygnacyjny budynek internatu z pomieszczeniami administracyjnymi, kuchnią do całodziennego przygotowywania posiłków, stołówką, salą teatralną, biblioteką oraz salą konferencyjną.

 

Nowy budynek został oddany dzisiaj do użytku. W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu województwa oraz licznie zgromadzeni goście.

Polecamy: Młynne: zderzenie busa z ciężarówką [zdjęcia]

Wciąż prowadzone są jednak prace związane z rozbudową części sportowej, a ich zakończenie jest planowane w przyszłym roku. W ramach inwestycji zostanie przybudowana i wyremontowana też część znajdująca się w zabytkowym dworze, a także pobliski park. Te prace zostały zaplanowane na 2020 r. Ich koszt wyniesie 15 mln zł, w tym 13,8 mln zł z budżetu województwa.

 

Polecamy: O fotel wójta powalczy pięciu kandydatów. Największe zainteresowanie w regionie

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. ks. Karola Wojtyły w Mszanie Dolnej to placówka resocjalizacyjna, której wychowankami są chłopcy przyjmowani na podstawie postanowień sądu dla nieletnich w wieku od 13 do 18 lat. Na terenie ośrodka funkcjonuje gimnazjum specjalne (z przysposobieniem do zawodu) oraz zasadnicza szkoła zawodowa specjalna. Podopieczni placówki mogą brać udział w ciekawych zajęciach sportowych czy kulturalnych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot: UMWM