W niedzielę, 14 października, w miejscowości Podłopień nastąpiło uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo- gaśniczego dla druhów z miejscowej jednostki OSP.

W niedzielę, 14 października, w miejscowości Podłopień nastąpiło uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo- gaśniczego dla druhów z miejscowej jednostki OSP. Całe wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą sprawowaną w intencji zmarłych, jak i żyjących druhów OSP, sprawowaną przez kapelana powiatowego OSP ks. Stanisława Kaczkę, ks. Prałata Tomasza Atłasa, oraz proboszcza parafii Podłopień ks. Wiesława Orwata.

Polecamy: Wójt czy radny? Jan Skrzekut w rozmowie z nami potwierdza swój wybór!

Potem strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na miejsce zbiórki przy remizie strażackiej. Tam z rąk Wójta Gminy Tymbark Pawła Ptaszka, prezes OSP Jacek Atłas odebrał kluczyki do nowo zakupionego pojazdu. Przed uroczystym przekazaniem kluczyków wóz bojowy poświęcił kapelan ks. Stanisław Kaczka. Całość imprezy uświetniali druhowie z OSP, poczty sztandarowe jak i przybyli znamienici goście.

Polecamy: Tymbark: wygrana Pawła Ptaszka i 13-stu “swoich” radnych w gminie

Wóz strażacki zabudowany przez firmę Rosenbauer na podwoziu Mercedes, został sfinansowany ze środków gminnych jak i ze środków własnych OSP. Duży wkład do przystosowania pojazdu w działaniach ratowniczo- gaśniczych włożyli sami druhowie OSP, którzy w wolnym czasie przeprowadzili renowację pojazdu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. OSP Tymbark

 

[gallery ids="9751,9752,9753,9754,9755,9756,9757,9758"]