W Kielcach w dniach 14-16 września odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym. Wysokie miejsca w zawodach zajęli bracia Kowalczyk pochodzący ze Słopnic.

W skład trójboju siłowego wchodzą: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc i martwy ciąg. Reprezentujący powiat limanowski bracia Piotr i Bartłomiej wystartowali w kategorii do 23 lat, a najmłodszy z braci Kowalczyk Michał w kategorii do 18 lat.

Polecamy: ZUS apeluje do uczniów i studentów – nie zapomnij o tych terminach, jeśli chcesz otrzymać świadczenie!

Pomimo kontuzji jednego z braci, problemów z dokumentami, a także problemów zdrowotnych rodzeństwo zajęło miejsce w ścisłej czołówce. Drugie miejsce w kategorii do 18 lat zdobył najmłodszy z braci Michał, z wynikiem 200 kg przysiady, wyciskanie leżąc 142,5 kg, martwy ciąg 200 kg.

Polecamy: Wizyta przedszkolaków na limanowskiej komendzie. Ale się działo!

Starsi bracia zajęli w kategorii wiekowej do 23 lata wspólnie V miejsce z wynikami Piotr - przysiady: 220 kg, wyciskanie 150 kg, martwy ciąg: 227,5 kg, oraz Bartłomiej - przysiady 235 kg, wyciskanie 150 kg i martwy ciąg 245 kg. Dla Bartłomieja był to pierwszy występ na zawodach w kategorii do lat 23.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. UG Słopnice