Karatecy spod znaku ARS Limanowianin in">Limanowa – JONIEC Team przyzwyczaili wszystkich, iż biorą udział i zdobywają trofea podczas najważniejszych zawodów sportowych. Tym razem, jeden z zawodników - Jakub Kądziołka weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Rosji!

Już niebawem, w dniach 21-22.09.2018 jeden z nich – Jakub Kądziołka będzie miał okazję potwierdzić tą regułę podczas XXXII Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, które odbędą się w Kaliningradzie. Ten młody limanowski zawodnik ma już spore doświadczenie. Od ośmiu lat trenuje Karate Kyokushin pod okiem sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) w ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.

Polecamy: Benedykt Węgrzyn - "to była dobra kadencja" - o początkach, doświadczeniach, inwestycjach i planach z wójtem gminy Dobra [wywiad]

Jakub Kądziołka na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych. W minionym sezonie 2017/2018 brał udział w wielu prestiżowych zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, podczas których zdobył łącznie 10 medali. Jest między innymi aktualnym brązowym medalistą Pucharu Polski Karate Kyokushin i złotym medalistą Mistrzostw Makroregionu Południowego. W swojej karierze sportowej trzykrotnie reprezentował nasz kraj podczas ME. W roku 2016, podczas ME Karate Kyokushin, które odbywały się w Holandii wywalczył brązowy medal. Również w roku 2016 jako reprezentował Polskę podczas 5 Mistrzostwa Świata Młodzieży w Kyokushin Karate, które odbyły się w Bułgarii.

Polecamy: Rozczytani w "Przedwiośniu" - akcja Narodowego Czytania po raz kolejny! [zdjęcia]

-Jakub Kądziołka to nie tylko bardzo utalentowany, ale również bardzo pracowity karateka. Okres przygotowań do ME Jakub Kądziołka rozpoczął w połowie lipca. Do startu w Kaliningradzie zostało jeszcze trochę czasu i cały czas pracujemy nad formą. Widząc jak znacząco w tym czasie Jakub poprawił swoją wytrzymałość, siłę i szybkość myślę, iż ze spokojem możemy myśleć o jego udziale w ME w Kaliningradzie. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli i jeżeli dopisze zdrowie to myślę, że Jakub Kądziołka ma naprawdę duże szanse na medal – mówił sensei Arkadiusz Sukiennik.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. ARS Limanowa