Dzisiaj na terenie naszego powiatu policjanci przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek". Łącznie przebadano 200 kierujących. Jakie są wyniki? Niestety, niektórzy kierowcy wciąż bagatelizują zakaz prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości!

Akcja "Trzeźwy poranek" to działania ukierunkowane na skontrolowanie maksymalnej liczby kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci łącznie przebadali ponad 200 kierujących. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

Polecamy: Kolejny wypadek na quadzie. Kierowca uderzył w betonowy przepust

-O godz. 6:25 w Limanowej na ul. Kościuszki funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego kierującego samochodem marki Iveco. Mężczyzna miał 0,4 promila alkoholu w organizmie, a o godz. 7:00 w miejscowości Jurków policjanci zatrzymali kobietę która kierował pojazdem marki Renault Laguna. 41-letnia mieszkanka powiatu nowotarskiego była nietrzeźwa – badanie wykazało 0,8 promila. Oboje stracili prawo jazdy - informuje mł. asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji

Polecamy: Niezwykłe kapłańskie jubileusze w Tymbarku [zdjęcia]

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.