Burze nad powiatem Limanowskim: Ostrzeżenie meteorologiczne
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie dotyczące możliwych burz w powiecie limanowskim. Mieszkańcy powinni przygotować się na intensywne opady deszczu, silny wiatr oraz możliwość wystąpienia gradu.
  1. Ostrzeżenie 1 stopnia na burze.
  2. Prognozowane opady deszczu od 20 mm do 35 mm.
  3. Wiatr osiągający prędkość do 70 km/h.
  4. Możliwe wystąpienie gradu.

24 maja 2024 r. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało o zagrożeniu burzami na terenie powiatu limanowskiego. Zjawisko to może wystąpić w godzinach od 10:00 do 21:00.

Podczas burz prognozowane są bardzo silne opady deszczu, które mogą wynosić od 20 mm do 35 mm. Dodatkowo, porywy wiatru mogą osiągać prędkość do około 70 km/h, co może prowadzić do poważnych zniszczeń. W niektórych miejscach możliwe jest również wystąpienie gradu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 80%, co oznacza, że istnieje duże ryzyko ich pojawienia się. Mieszkańcy powinni być przygotowani na gwałtowne zmiany pogodowe i podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Warto zabezpieczyć wszelkie luźne przedmioty na podwórkach, a także unikać przebywania na otwartej przestrzeni podczas burzy. Zaleca się również śledzenie lokalnych prognoz pogodowych oraz komunikatów wydawanych przez służby kryzysowe.


Opierając się na: Powiat Limanowski