Sesja Rady Miasta <a href=Limanowianin in">Limanowa – 9 lutego godz.10:00" style="margin-bottom: 10px; display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;">
Czy mieszkańcy Limanowej są gotowi na zmiany w budżecie miasta i kolejne inwestycje? Sprawdź, co nowego na sesji Rady Miasta!
  • Nadchodząca sesja Rady Miasta Limanowianin in">Limanowa przybierze formę LXXXIX spotkania i rozpocznie się 9 lutego o godzinie 10:00.
  • Plan obrad obejmuje kwestie budżetowe, prognozy finansowe oraz decyzje dotyczące lokalnych nieruchomości.
  • Poruszone zostaną tematy dotacji celowych na prace przy zabytkach oraz aktualizacja programu wspierania rodziny.

Mieszkańcy Limanowej, zainteresowani przyszłością swojej społeczności, będą mogli śledzić obrady miejskiej rady, które zbliżają się wielkimi krokami. W najbliższy piątek urzędnicy zasiądą do dyskusji na temat szeregu ważnych dla miasta tematów, począwszy od finansów, a skończywszy na dziedzictwie kulturowym. W planach jest między innymi omówienie przyszłorocznej zmiany budżetu, która może wpłynąć na rozwój infrastruktury i jakość życia w mieście. Zmiany te dotkną również długofalową Wieloletnią Prognozę Finansową, która wyznacza kierunek gospodarczy aż do 2040 roku.

Z zaplanowanych punktów wynika, że duże znaczenie przyłożono do kwestii nieruchomości. Dwie umowy najmu lokali użytkowych mają zostać przedłużone – jedna dotyczy przestrzeni biurowej przy ulicy Matki Boskiej Bolesnej, druga – lokalu na Rynku. Obradujący zdecydują również o najmie pomieszczeń magazynowych na miejscowym targowisku, co może wpłynąć na lokalną działalność gospodarczą.

Ważnym elementem sesji będzie aktualizacja Miejskiego Programu Wspierania Rodziny, co podkreśla zainteresowanie władz miasta sprawami społecznymi. Na stole znajdą się również tematy dotacji na prace przy zabytkach – zarówno dla parafii, jak i muzeum regionalnego. To pokazuje, że Limanowianin in">Limanowa dba nie tylko o rozwój ekonomiczny, ale również o ochronę dziedzictwa kulturalnego.

Społeczność lokalna może oczekiwać, że nadchodzące obrady przyniosą odpowiedzi na wiele kluczowych pytań dotyczących przyszłości miasta. Jest to czas, gdy decyzje podjęte przez reprezentantów mają realny wpływ na otaczające nas życie.


Opierając się na: UM Limanowa