UM Limanowa: 69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe w LDK
Czy masz w sobie żyłkę artystyczną i chcesz podbić scenę swoim talentem? Limanowski Dom Kultury otwiera swoje podwoje dla pasjonatów sztuki słowa – od uczniów, przez studentów, aż po dorosłych, którzy pragną wziąć udział w prestiżowych eliminacjach powiatowych. To Twoja szansa na zaistnienie w świecie recytacji i poezji śpiewanej!
  • Eliminacje powiatowe 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się w Limanowskim Domu Kultury.
  • W konkursie przewidziane są różnorodne kategorie, w których można zaprezentować swój talent.
  • Zgłoszenia są przyjmowane do końca lutego, a eliminacje zaplanowano na początek marca.
  • Sukces na etapie powiatowym to przepustka do dalszego etapu – eliminacji rejonowych.

W sercu malowniczego Limanowa, gdzie kultura i sztuka przenikają każdą ulicę, Limanowski Dom Kultury staje się areny dla tych, którzy pragną dać wyraz swoim emocjom i myślom poprzez moc słowa. Zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu, które już od ponad pół wieku wyłania najzdolniejszych recytatorów w Polsce.

W ramach 69. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego uczestnicy będą mieć możliwość rywalizacji w czterech kategoriach: recytacji, interpretacji tekstu o charakterze prozatorskim, występów solo oraz prezentacji poezji śpiewanej. Każda z nich wymaga innego rodzaju przygotowania i kładzie nacisk na różne umiejętności interpretacyjne.

Organizatorzy z Limanowskiego Domu Kultury zwracają szczególną uwagę na kreatywność i oryginalność prezentowanych utworów. Zgodnie z regulaminem, recytowany repertuar nie powinien być wcześniej wykonywany na żadnych innych konkursach czy festiwalach. To wymaganie podkreśla unikatowość i świeżość podejścia do sztuki recytacji.

Tradycyjnie, dane są terminy, które każdy aspirujący uczestnik powinien zapamiętać. Karty zgłoszeń należy dostarczyć do końca lutego, by 5 marca 2024 roku od godziny 10:00 móc stanąć na scenie i zaprezentować swój talent przed jury oraz publicznością.

Za osiągnięcia na poziomie powiatowym przewidziano nagrody, które są współfinansowane ze środków Powiatu Limanowskiego. Sukces na tym etapie kwalifikuje do dalszego etapu rywalizacji, a ostatecznym celem jest udział w eliminacjach wojewódzkich w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego.

W szkołach i placówkach kulturalnych powiewa już atmosfera zdrowej rywalizacji, a uczestnicy przygotowują się do eliminacji, by wykorzystać szansę na wykazanie się w jednym z prestiżowych turniejów. To niepowtarzalna okazja, by dołączyć do grona tych, którzy dzięki swojej pasji i talentowi mogą wznieść się na wyżyny artystycznego wyrazu.


Opierając się na: UM Limanowa