Informacje

18.09.2023

Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej uprzejmie informuje, że w związku z realizowaną odcinkową przebudową drogi powiatowej nr 1580K Zalesie – Jadamwola – Olszana w miejscowości JADAMWOLA (odcinek 1,2 km od pogranicza z m. Świdnik w kierunku m. Olszana) w dniach 19-20 września 2023r. (wtorek ,środa nastąpią znaczne utrudnienia w ruchu w związku z prowadzonymi nawierzchniowymi robotami bitumicznymi (wykonaniem warstwy wyrównawczej wraz z wzmocnieniem geosiatka oraz warstwy ścieralnej).

W dniu 19.09.2023r. (wtorek) roboty drogowe będą prowadzone z uwzględnieniem ruchu wahadłowego , natomiast w dniu 20.09.2023r. (środa) w związku z planowanym położeniem warstwy ścieralnej nawierzchni całą szerokością jezdni nastąpi całościowe odcinkowe wyłączenie ruchu na drodze – droga będzie zamknięta. Wyznaczony będzie objazd dla jadących od strony Olszanej m. Jadamwola drogą gminną „Budzyń” – k/ Szkoły Podstawowej do miejscowości Świdnik ( k/dworu ) , następnie drogą powiatową nr 1610K z Świdnika do Łukowicy i dalej drogą powiatową nr 1545K z Łukowicy do Jastrzębia (tzw. Czartowską) i odwrotnie dla jadących od strony Młyńczysk -Jastrzębia.
Celem zachowania ciągu komunikacyjnego i informowania kierowców o utrudnieniach na drodze – ruchem będą kierowali pracownicy wykonawcy.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o cierpliwość i zrozumienie dla niedogodności komunikacyjnej, a także o dostosowanie się do wprowadzonej czasowej zmiany organizacji ruchu.
Ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby realizacja robót przebiegła sprawnie, zaś uciążliwości z nim związane trwały możliwie jak najkrócej i miały jak najmniej uciążliwy charakter.