Informacje

14.09.2023

17 września 2023 r. na placu obok stadionu LKS Olimpia w Pisarzowej odbędzie się XII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka”. Wydarzenie to w formie konkursu ma na celu promować kulturę naszego regionu, jej bogactwo i różnorodność. Patronat honorowy nad festiwalem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga .

Podczas niedzielnego wydarzenia w Pisarzowej wystąpi 9 zespołów z terenu Beskidu Wyspowego, w tym: 4 w kategorii Zespoły dziecięce, 4 w kategorii Zespoły Regionalne – dorośli i 1 w kategorii Muzyki Ludowe -dorośli.
Imprezę uświetni występ Zespołu Regionalnego „Kijom Worci ” z Pisarzowej, którego koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

Podczas wydarzenia odbędzie się również kiermasz produktów regionalnych. Oprócz wrażeń artystycznych będzie możliwość degustacji tradycyjnych przysmaków i potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Pisarzowej oraz Sowlin. Dla najmłodszych przewidziane są specjalne atrakcje m.in.: dmuchańce i malowanie twarzy.
Na zakończenie wieczoru zaplanowana jest zabawa taneczna z kapelą „Zbyrni”, która rozpocznie się o godzinie 20.00.

Ramowy program festiwalu oraz występów zgłoszonych do konkursu dostępny jest poniżej:

Organizatorzy informują, że osoby potrzebujące tłumacza migowego proszone są o zgłaszanie do Urzędu Gminy Limanowianin in">Limanowa takiej konieczności pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 16.09.2023.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pn. „Małopolska Gościnna”.

Serdecznie zapraszamy!

 

źr.: UG Limanowa