Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych, opłata za egzamin przewodników górskich, wydawanie zezwoleń czy wybranych decyzji administracyjnych - to tylko niektóre z procedur, za które w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego można zapłacić telefonem!

W urzędzie marszałkowskim województwa małopolskiego właśnie ruszył system umożliwiający klientom dokonywanie płatności przy użyciu systemu BLIK. To krok w stronę nowoczesności, ponieważ elektroniczne usługi płatności są coraz bardziej popularne i jednocześnie wygodne.

Polecamy: Minęły 74 lata od pacyfikacji wsi. Mieszkańcy pamiętają! [zdjęcia]

Płatności tego typu w urzędzie są bardzo proste. Wystarczy posiadać w telefonie bądź tablecie aplikację generującą kody BLIK. To nimi można płacić, oczywiście po odpowiedniej autoryzacji. Opłata pobierana jest bezpośrednio przez urzędnika załatwiającego daną sprawę na swoim stanowisku pracy.

Polecamy: 20 tys. złotych trafiło w ręce naszych strażaków ochotników! [zdjęcia]

Uruchomienie usługi w urzędzie to element pilotażu, który realizuje Ministerstwo Rozwoju i Krajową Izbę Rozliczeniową S.A.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: UMWM