W nadchodzącym roku szkolnym 2018/2019 w placówkach oświatowych Gminy Mszana Dolna będzie pracowało o 5 nauczycieli mianowanych więcej. Taka sytuacja jest wynikiem postępowań egzaminacyjnych, które zostały przeprowadzone w trybie i w/g procedury określonej w Karcie Nauczyciela oraz w Rozporządzeniu wykonawczym MEN.

Droga do tego awansu nie była wcale łatwa, ponieważ nauczyciele wcześniej odbyli staż trwający 2 lata i 9 miesięcy, a złożone przez nich dokumentacje wnioskowe musiały spełniać wszystkie wymogi formalno - prawne. Mianowanie jest z kolei trzecim stopniem na ścieżce awansu zawodowego nauczyciela i otwiera drogę do uzyskania najwyższego stopnia awansu nauczyciela dyplomowanego. Skutkiem uzyskania mianowania przez nauczyciela jest umocnienie prawne stosunku jego pracy, a także gratyfikacja finansowa w postaci zwiększonego wynagrodzenia miesięcznego.

Bolesława-żaba

Polecamy: Minęły 74 lata od pacyfikacji wsi. Mieszkańcy pamiętają! [zdjęcia]

Awans zawodowy zdobyli: - Iwona Kubińska – nauczycielka: wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej i techniki oraz wychowawcy świetlicy szkolnej, zatrudnionej w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce; - Lucyna Ziemianin – nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa, doradztwa zawodowego i pedagoga szkolnego oraz wychowawcy świetlicy szkolnej, zatrudnionej w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej; - Anna Bielak – nauczycielka: języka angielskiego oraz wychowawcy świetlicy szkolnej, zatrudnionej w Szkole Podstawowej w Łętowem; - Urszula Pietrzak – nauczycielka: logopedii i wychowawcy świetlicy szkolnej oraz prowadzącej bibliotekę szkolną, zatrudnioną w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej; - Zbigniew Kania – nauczyciel geografii oraz wychowawcy świetlicy szkolnej, zatrudnionego w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej.

Wszystkie postępowania egzaminacyjne zostały uwieńczone sukcesem. Według członków komisji egzaminacyjnych nauczyciele przystępujący do awansu wykazali się szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem w pracy dydaktyczno - wychowawczej. Podczas egzaminu nauczyciele przedstawiali swój dorobek zawodowy za okres odbytego stażu, oraz odpowiadali na pytania komisji dotyczące prace zawodowej.

bolesław-żaba

Polecamy: 20 tys. złotych trafiło w ręce naszych strażaków ochotników! [zdjęcia]

W powołanych przez Wójta Gminy Mszana Dolna komisjach egzaminacyjnych pracowali: Urszula Rzepka, Grażyna Gil, Mariola Mamala oraz Anna Piwowarska – Dyrektorzy i Wicedyrektorzy placówek oświatowych, w których pracują awansowani nauczyciele, Małgorzata Lenartowicz – przedstawiciel Kuratora Oświaty, Barbara Figlewicz, Elżbieta Bator i Marek Twaróg – eksperci z listy ekspertów ustalonej przez MEN oraz Danuta Nowak – przedstawiciel Gminy Mszana Dolna.

Polecamy: Dwa śmiertelne wypadki traktorzystów. Policja apeluje!

Akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego uroczyście wręczył, po zakończeniu wszystkich pięciu postępowań egzaminacyjnych, Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna. Przekazał wszystkim egzaminowanym w tym dniu gratulacje i życzenia satysfakcji oraz sukcesów w dalszej pracy zawodowej i w życiu osobistym, a także dalszego awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego. Podziękował również za pracę członkom Komisji Egzaminacyjnych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot/tekst UG Mszana Dolna