W dniach 13.08-25.08.2018r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum w Piekiełku odbył się już po raz TRZECI dwutygodniowy kurs języka angielskiego ‘’Polish your English’’.

Kurs prowadziły doświadczone nauczycielki języka angielskiego, native speaker Denise Gregory oraz mgr Joanna Janota. W kursie uczestniczyło 24 uczniów, którzy doskonalili umiejętności z zakresu pisania, czytania, mówienia, gramatyki, słownictwa oraz użycia języka angielskiego w sytuacjach z życia codziennego.

Polecamy: Grzegorz Biedroń: "Z coraz większą przyjemnością przyjeżdża się do gminy" [wideo]

Dzięki staraniom Dyrektor Szkoły Marzeny Haszczyc uczestnicy wzięli również udział w projekcji filmu anglojęzycznego ‘’BFG’’ (Big Friendly Giant) w kinie Klaps w Limanowej, oraz mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności w praktyce w Restauracji ‘’Karczma Matras’’, podczas zamawiania posiłku oczywiście w języku angielskim.

W tym roku dzięki staraniom szkoły udało się rownież zaprosić gości z USA. Dzięki tej wizycie uczestnicy kursu mogli posłuchać języka angielskiego z ‘’akcentem amerykańskim’’.

W sobotę 25.08.2018r. odbyła się uroczysta gala, podczas której uczniowie prezentowali efekty swojej pracy zaproszonym gościom wśród których był Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, przewodnicząca rady Gminy Tymbark Zofia Jeż, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Piekiełko i Okolic Henryk Bubula, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uczestnikom rozdano certyfikaty uczestnictwa, a najlepszym uczniom nagrody i wyróżnienia.

Polecamy: Jak będziemy głosować? Podano formę karty wyborczej

W kategorii czytanie tekstu: 1. Patryk Klimek 2. Kamila Jantas

W kategorii mówca: 1. Bartłomiej Wilczek 2. Natalia Stanisz

W kategorii literowanie i pisanie po angielsku: 1. Błażej Sikoń 2. Dominika Chaińska

Nagrodę specjalną dla najmłodszych uczestników kursu otrzymali: Oliwia Lisek, Albert Dudzik, Blanki Stach, Mikołaj Peterszajn, Julia Smoter, Mikołaj Sukiennik. Nagrodę główną za wkład pracy, zaangażowanie motywowanie kolegów i koleżanek do działania, organizacje pracy we wszystkich aspektach języka angielskiego otrzymała: Julia Duda.

Kurs wzbudził pozytywne emocje zarówno wśród młodzieży jak i ich rodziców, w przyszłym roku planowana jest kolejna edycja ww kursu.

Polecamy: Te komitety wyborcze 2018 zarejestrowano w regionie. Zobacz listę!

To już kolejne takie wydarzenie w szkole w Piekiełku. W następnym roku szkolnym po raz 2 rozpoczną się co tygodniowe zajęcia przez Skype z Denise podczas których uczniowie ćwiczą wymowę w języku angielskim oraz rozpoczną się przygotowania do rewizyty uczniów i nauczycieli ze szkoły Taxal& Fernilee w Anglii.

Regularnie co dwa lata, zamiennie odbywają się wymiany grup uczniów wraz z nauczycielami między obiema szkołami.Wymiana trwa nieprzerwanie od 15 lat i z roku na rok współpraca coraz bardziej się zacieśnia, śmiało można powiedzieć, że traktujemy się jak przyjaciele, a poziom znajomości języka angielskiego przez uczniów z roku na rok jest wyższy, dzięki ogromnemu zapałowi i pracy native spekera Denise Gregory oraz nauczycielki języka angielskiego Joanny Janota.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., oprac./fot. Joanna Janota SP Piekiełko

 

[gallery ids="5196,5197,5198,5199,5200,5201,5202,5203,5204,5205,5206,5207,5208,5209,5210"]