Już jutro, 19 sierpnia, Gmina Dobra wraz z mieszkańcami będzie świętować Dożynki. Wśród gwiazd wieczoru m.in. słowacki zespół Oravski Richtari, a także Karolina Szczurowska.

Już od godzin porannych gmina rozpocznie niedzielne świętowanie zawodami łuczniczymi o Puchar Wójta Gminy Dobra. Następnie o godzinie 14:00 odbędzie się uroczysta msza dożynkowa, której przewodniczył będzie kustosz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej, ks. Wojciech Sroka.

Polecamy: Wybory 2018: Wójt gminy będzie walczył o trzecią kadencję

Po mszy będzie miał miejsce uroczysty przemarsz do parku im. Małachowskich, gdzie o godzinie 15:30 będzie oficjalne rozpoczęcie imprezy. Na scenie wystąpią zespoły z terenu Gminy Dobra: Orkiestra OSP z Dobrej, Zespół Regionalny Jurkowianie i Zespół Ludowy ze Skrzydlnej.

Polecamy: Parafianie z Limanowej uczcili zmarłego Proboszcza [wideo]

Gwiazdą wieczoru będzie słowacki zespół Oravski Richtari. Grupa siedmiu samorządowców ze Słowacji, którzy od 2015 roku wspólnie tworzą zespół wokalno-instrumentalny. W repertuarze zespołu znajdują się między innymi piosenki piosenki wojskowe, nawiązujące do setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej.

O godzinie 19:00 wystąpi pochodząca z gminy Dobra Karolina Szczurowska, a o 20:00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem "cFani" z Łącka.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.