Edukacja / Informacje

26.08.2022

Rozpoczęły się prace związane z wydaniem drugiej części „Księgi Limanowian. Biografie ludzi związanych z Ziemią Limanowską”. Publikacja przedstawia życiorysy cenionych i zasłużonych dla Ziemi Limanowskiej jak i całego Powiatu Limanowskiego ludzi, którzy wywarli znaczący wpływ na kształtowanie się „Małej Ojczyzny”. Autorką książki jest pochodząca z Mordarki dr Elżbieta Ciborska. Wydawnictwu patronują Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Limanowianin in">Limanowa Jan Skrzekut, oraz Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys.

Pierwszym ważnym etapem tworzenia drugiej części Księgi Limanowian jest praca nad przygotowaniem indeksu nazwisk. W tym celu autorka opracowała ankietę w której zamieszczane będą biografie ważnych osób związanych z Limanowszczyzną i całym regionem.

Ankieta jest dostępna tutaj.

Ankiety oraz ewentualne dodatkowe informacje i uzupełnienia wraz z fotografią należy przesłać na adres: ul. Koszykowa 3/24, 00-564 Warszawa lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zamieszczamy również rekomendacje Pana prof. Józefa Szymona Wrońskiego do wydania drugiej części Księgi Limanowian.

rekomendacje