W minioną sobotę OSP Zasadne świętowało jubileusz 60-lecia istnienia. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą. Poświęcono także nowy wóz ratowniczy.

W sobotę 11 sierpnia odbyły się uroczystości jubileuszowego 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Zasadnem. Była to okazja do złożenia życzeń i gratulacji oraz nagrodzenia zasłużonych druhów jednostki. W wydarzeniu wzięli udział licznie zaproszeni goście, samorządowcy, przedstawiciele PSP Limanowianin in">Limanowa oraz mieszkańcy Zasadnego.

Polecamy: Mieszkańcy oddali hołd ofiarom w 74. rocznicę pacyfikacji wsi [zdjęcia/wideo]

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15.00 na Przełęczy Wierch Młynne Mszą Świętą w intencji Strażaków i ich Rodzin z okazji 60-lecia istnienia Jednostki w intencji obecnych i byłych druhów OSP Zasadne. Na zakończenie Mszy, poświęcony został nowy wóz ratowniczy.

-Wszystkim Druhom za ich codzienną, zaszczytną lecz jakże trudną i odpowiedzialną służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa wyrażamy słowa najwyższego uznania. To dzięki Wam misja służenia ludziom zyskuje na znaczeniu i pozwala nieść pomoc potrzebującym na miarę ich oczekiwań, zdobywając zaufanie i powszechny szacunek. Za tą ochotniczą służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu limanowskiego przez 60 lat składamy wszystkim strażackim pokoleniom szczere podziękowania - mówił Mieczysław Uryga Wicestarosta Powiatu Limanowskiego, który w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego przekazał list gratulacyjny oraz wąż gaśniczy i latarkę.

Polecamy: Wybudują pomnik na 100-lecie niepodległości Polski. Zobacz wizualizację [zdjęcia]

Po oficjalnej części wydarzenia odbyła się wspólna zabawa taneczna.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. H.Majewski/Starostwo Powiatowe Limanowa