Panele podłogowe do domu - dlaczego warto?

Wybór wykończenia na podłogę jest niełatwym zadaniem. Mamy bowiem do wyboru bogaty wybór materiałów o rozmaitych dekorach i wariantach kolorystycznych. Pośród wielu propozycji na szczególną uwagę zasługują panele laminowane. Takie produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo dekoracyjne.

Liczne walory laminatów pretendują je do grona liderów pośród wszelkich, innych dostępnych na rynku materiałów. Dowiedz się jakie mają właściwości i dlaczego warto je wybrać do swojego domu.

Panele podłogowe - najlepsza alternatywa do tradycyjnego parkietu

Chociaż podłogi z drewna mają wielu zwolenników to jednak wielu z nich coraz bardziej docenia walory paneli laminowanych. Idealnie bowiem odwzorowują rysunek drewna, przez co w niczym nie ustępują tradycyjnym parkietom. Wygląd prawdziwego drewna jest tak realistyczny i naturalny, że trudno odróżnić laminat od parkietu. Ale walory estetyczne to nie jedyna ich zaleta. Panele laminowane oprócz pięknego wyglądu, wyróżniają się także wyjątkową użytecznością. Dzięki temu doskonale się sprawdzą w różnych pomieszczeniach w domu. Podwyższony parametr odporności na wilgoć sprawia, że można je także zastosować w kuchni. Do takich pomieszczeń idealnie się nadają wybrane modele paneli laminowanych My Floor, ponieważ wyposażone są w system AquaProtect, który chroni podłogę przed zawilgoceniem.

Panele laminowane - poznaj ich walory użytkowe

Wykańczając mieszkanie laminatem wiele zyskujemy, oferują one bowiem całkiem sporo korzyści. Wysoka klasa ścieralności sprawia, że nie ulegają zarysowaniom i wgnieceniom. Dzięki takiej zalecie świetnie się sprawdzą nie tylko w domu, ale także w obiektach o charakterze komercyjnym. Doskonale nadają się do ogrzewania podłogowego. Pod wpływem wysokiej temperatury nie ulegają deformacjom ani odkształceniom, a wręcz przeciwnie bardzo dobrze przewodzą ciepło. Możesz boso chodzić po podłodze, a Twoje stopy poczują przyjemny komfort cieplny. Dużym atutem jest także łatwość montażu. Przy pewnych umiejętnościach manualnych oraz zestawem do cięcia paneli, możesz je ułożyć samodzielnie. Godnym uwagi jest fakt, że nie gromadzą kurzu i brudu i są bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Doskonałe parametry wytrzymałościowe

Panele podłogowe My Floor to produkty najwyższej jakości, które mają aż do 30 lat gwarancji.  Rdzeń laminatów wykonany jest z płyty HDF, co daje im niezrównaną trwałość. Jego powierzchnia pokryta jest specjalnym papierem dekoracyjnym, który stanowi o wyglądzie paneli, zaś warstwa zewnętrzna jest zabezpieczona laminatem, który chroni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak działanie promieniowania UV, ścieranie i rozwój grzybów. Dzięki tak znakomitym właściwościom panele laminowane są zachwalane przez ich użytkowników, szczególnie ze względu na bezproblemowe codzienne użytkowanie. 

Panele podłogowe to znakomity wybór do każdego domu. Ich zakup jest najlepszym z możliwych rozwiązań, a możesz się o tym łatwo przekonać odwiedzając stronę producenta - my-floor.pl. Znajdziesz tam produkty bardzo atrakcyjnie wizualnie, które posłużą Ci przez wiele lat.