W Porębie Wielkiej zostały odnalezione cztery porzucone szczenięta. Urzędnicy Gminy Niedźwiedź szukają nowego domu dla psiaków.

Fala porzuceń psów z roku na roku uderza mocniej. Już kilkakrotnie w tym roku informowaliśmy o psiakach błąkających przy drogach na terenie powiatu limanowskiego.

Polecamy: Te zawody wkrótce znikną z rynku pracy. Jak je uratować?

Tym razem, nieznany sprawca, porzucił w Porębie Wielkiej (Gmina Niedźwiedź) na osiedlu Starmachy cztery małe szczeniaczki. Dzięki pomocy mieszkańców zwierzęta udało się uratować i już poszukuje się dla nich domu. Aktualnie pozostały dwa pieski do adopcji ( dwie suczki).

-Jeżeli nie znajdziemy dla nich dobrej Pani lub dobrego Pana z bólem serca będziemy musieli je przekazać schronisku - informują urzędnicy gminy Niedźwiedź na oficjalnej stronie gminy. Osoba, która porzuciła zwierzęta nie została jeszcze odnaleziona.

Polecamy: Młodzi najczęściej bez pracy? Zobacz najnowsze dane z regionu

Osoby zainteresowane adopcją szczeniąt proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Niedźwiedź telefonicznie (0 18)3317 002 wew. 334 lub 608 893 111.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.