Znamy najnowsze dane dotyczące bezrobocia w powiecie limanowskim. Wśród jakiej grupy osób obecnie jest najwięcej bezrobotnych? Jak wygląda aktualna sytuacja na rynku pracy? Zobacz szczegóły!

Jak informuje urząd pracy Limanowa, w porównaniu do ubiegłego roku, w lipcu sytuacja na limanowskim rynku pracy jest optymistyczna. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 545 osób. W lipcu 2018 r. w ewidencji osób bezrobotnych figurowało 4231 osób, z czego większość, bo aż 87 proc. to osoby poprzednio pracujące.

Polecamy: Laskowa świętowała 100 lat niepodległej Polski. Zobacz relację [wideo/zdjęcia]

Zaskakujący dla wielu może być fakt, iż wśród osób bezrobotnych w powiecie limanowskim największą grupę stanowią ludzie młodzi, do 30. roku życia. W lipcu były to aż 1537 osoby. Na drugim i trzecim miejscu są osoby powyżej 50 r. życia – 815 osób oraz osoby posiadające co najmniej jedno dziecko do 6 r. życia – 1090 osób.

Z ogólnej liczby bezrobotnych, stanowiącej 4231 osób, prawo do zasiłku posiada jedynie 14 proc. z nich.

Polecamy: Dzisiaj ekstremalne upały! Wydano drugi stopień ostrzeżenia

Okres wakacyjny sprzyjał również zgłaszaniom nowym miejsc pracy. W lipcu pracodawcy zgłosili w ramach ofert 312 wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. Wśród zgłoszonych wolnych miejsc pracy tylko 6 dotyczyło osób z orzeczoną niepełnosprawnością.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.