Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Słopnicach powstał nowy obiekt rekreacyjny - plac zabaw dla dzieci. Inwestycja ta wyniosła 130 tys. złotych.

To już piąte miejsce na terenie gminy Słopnice przeznaczone dla spędzania wolnego czasu przez najmłodszych, a czwarte utworzone przy szkole. Obiekt jest częścią przyszkolnej infrastruktury i stanowi razem z kompleksem boisk sportowych element zagospodarowania placu szkoły na Granicach.

Polecamy: Czołowe zderzenie na krajówce. 71-letni sprawca nadal w szpitalu

Na placu zabaw zamontowano cztery urządzenia przeznaczone do zabawy dla dzieci, w tym huśtawki poziome, mini zjeżdżalnię i bujak sprężynowy. Prócz urządzeń do zabawy dla najmłodszych zostały wbudowane dwa urządzenia rekreacyjne stanowiące elementy siłowni zewnętrznej, dzięki czemu zarówno dzieci jak i ich opiekunowie znajdą coś dla siebie.

Podłoże placu zabaw wykonane jest z płytek amortyzujących upadek, a w otoczeniu placu zamontowano ławki i kosze.

Polecamy: Ponad 2 mln dotacji dla OSP z regionu. Kto i za co otrzymał pieniądze?

Inwestycja kosztowała łącznie 130 000 zł. Na realizację zadania samorząd uzyskał dofinansowanie w wysokości 81 128 zł ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. UG Słopnice