Czym się kierować przy wyborze opiekacza do kanapek?

Opiekacz do kanapek może nie jest niezbędnym urządzeniem w naszej kuchni, ale potrafi być bardzo użyteczny, stanowiąc np. doskonałe urozmaicenie do codziennych śniadań. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup opiekacza do kanapek, powinniśmy wiedzieć, czym powinniśmy kierować się przy jego zakupie.

Czym kierować się przy wyborze opiekacza do kanapek?

Istnieje kilka czynników, którymi można kierować się, podejmując decyzję na temat opiekacza do kanapek, który chcemy zakupić do swojej kuchni. Do owych czynników można zaliczyć:

  • moc opiekacza – w przypadku, gdy chcemy mieć urządzenie, które błyskawicznie będzie opiekało nasze kanapki, powinniśmy zdecydować się na model o wysokiej mocy. Naturalnie będzie się to wiązało z odpowiednio wyższą ceną. Jeśli jednak nie mamy nic przeciwko dłuższemu czekaniu na to, aż nasze kanapki będą odpowiednio upieczone, możemy zakupić model o niższej mocy, dzięki czemu też zaoszczędzimy trochę pieniędzy.
  • rodzaj obudowy – można wyróżnić opiekacze, które posiadają obudowę plastikową oraz metalową. W przypadku obudowy metalowej możemy liczyć na to, że nasz opiekacz będzie wyglądał bardziej elegancko. Poza tym będzie on bardziej wytrzymały, dzięki czemu przez odpowiednio dłuższy okres czasu zachowa stylowy wygląd, co nie można powiedzieć o obudowie z plastiku, która może się stopić, gdy opiekacz jest nagrzany przez zbyt długi czas (dotyczy to przede wszystkim plastiku kiepskiej jakości). Natomiast zaletami obudowy plastikowej jest to, że jest ona lżejsza, a także jest łatwiejsza do przenoszenia.
  • funkcje dodatkowe – przy wyborze opiekacza do kanapek można również kierować się przede wszystkim funkcjami dodatkowymi, jakie ów opiekacz oferuje. Do najważniejszych cech opiekaczy można zaliczyć: możliwość mycia płyt w zmywarce, pionowe przechowywanie, a także regulacja temperatury.
  • dodatkowe wyposażenie – kolejnym czynnikiem, którym można kierować się przy wyborze opiekacza do kanapek może być jego dodatkowe wyposażenie. Powiększa ono przede wszystkim funkcjonalność takich opiekaczy. Do dodatkowego wyposażenia, na które warto zwracać uwagę, można zaliczyć: wkładka do ciastek, wkładka do mini-pączków oraz wkładka do gofrów.

Ostatecznie decyzja, na temat, tego, czym kierować się przy wyborze opiekacza do kanapek zależy od naszych preferencji oraz tego, co oczekujemy po tym urządzeniu. Warto wspomnieć o tym, że na rynku opiekaczy wysoko ceniony jest opiekacz Tefal, gdyż jest to firma, która jest sprawdzona w tej branży i dostarcza produkty bardzo wysokiej jakości.

Czy warto kupić opiekacz do kanapek z funkcją grillowania i smażenia?

Jednym z najciekawszych rodzajów opiekaczy do kanapek jest ten, posiadający funkcję grillowania i smażenia, gdyż może on z powodzeniem zastąpić kilka urządzeń w kuchni. Opiekacze do kanapek z funkcją grillowania oraz smażenia cechują się przede wszystkim wysoką mocą, a także specjalną pokrywą. Funkcja grillowania w nim działa na takiej zasadzie, że otwieramy opiekacz pod odpowiednim kątem i tworzymy grill elektryczny, na którym możemy grillować mięso. Natomiast po rozłożeniu pokrywy pod kątem 180 stopni uzyskujemy patelnię elektryczną. Można wyróżnić trzy rodzaje grilla w opiekaczach: grill raclette, grill tradycyjny oraz grill indukcyjny.

Do zakupu opiekacza podejdź kompleksowo

To, jaki ostatecznie opiekacz do kanapek kupimy, zależy tylko od nas samych i naszych preferencji. Istnieje kilka czynników, którymi możemy kierować się przy zakupie interesującego nas opiekacza do kanapek. Do takich czynników można zaliczyć: moc opiekacza, rodzaj obudowy, rodzaj powłoki, funkcje dodatkowe urządzenia oraz jego dodatkowe wyposażenie. Jednym z ciekawych rodzajów opiekaczy do kanapek jest opiekacz grillowy, gdyż z powodzeniem jest on w stanie zastąpić kilka urządzeń w kuchni.