Siostra Józefa Słupiańska, pielęgniarka i sanitariuszka w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie podczas Powstania Warszawskiego, jest jedną z osób, którą 29 lipca w Muzeum Powstania Warszawskiego prezydent Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski siostra Józefa Słupiańska otrzymała za "wybitne zasługi w obronie godności, człowieczeństwa i praw ludzkich, za ofiarną służbę w ratowaniu życia i zdrowia potrzebującym pomocy".

Polecamy: Znamy kandydata PiS-u na burmistrza Limanowej! [zdjęcia/wideo]

Zobacz, co 106-letnia obecnie zakonnica, biorąca udział w powstaniu jako pielęgniarka, chce przekazać polskiej młodzieży i dlaczego "Bóg, Honor, Ojczyzna" to najbliższe i najdroższe jej hasło.

Nagranie to obejrzało już tysiące internautów i robi furorę w internecie!

Polecamy: Najstarsza mieszkanka gminy Limanowianin in">Limanowa obchodziła 105 urodziny! [zdjęcia]

Siostra Józefa Słupiańska, urodzona w 1912 roku w Wieluniu, jest zakonnicą w Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo (siostra szarytka). Doskonale pamięta Powstanie Warszawskie, w którym, od początku do końca, brała udział jako pielęgniarka w Szpitalu Dzieciątka Jezus.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wideo: profil Facebookowy PL1918, fot. print screen FB @PL1918