W tegorocznych rozgrywkach organizowanych przez Limanowski Podokręg Piłki Nożnej występowały dwie drużyny młodzieżowe Klubu Sportowego OSTRA Olszówka – Raba Niżna. W pierwszej lidze walczyli juniorzy młodsi, a w drugiej rywalizowali młodzicy. Młodsi piłkarze zasługują szczególnie na sporą pochwałę - okazali się bowiem najlepszą drużyną w swojej lidze i wywalczyli awans do I Ligi Młodzików.

Młodzicy OSTREJ wygrali 14 meczów, przegrali tylko 1; remisowo zakończyło się 1 spotkanie. Taki bilans pozwolił im na zdobycie 43 pkt., co dało im zdecydowanie pierwsze miejsce w lidze. Młodzicy strzelili 65 bramek, tracąc tylko 8. Jako ciekawostkę można podać, że na własnym stadionie nie przegrali żadnego meczu i w całych rozgrywkach stracili tylko 1 bramkę. W drużynie młodzików występowali chłopcy i dziewczęta w przeważającej części z Olszówki, ale i Raby Niżnej oraz Łostówki. Drużyna młodzików składała się w większości z młodszych zawodników ur. w 2006r., którzy nadal będą mogli grać w tej samej kategorii wiekowej. Dzięki temu klub będzie miał ograną drużynę w I lidze, która w nowym sezonie może sprawić niejedną niespodziankę.

Polecamy: Czołowe zderzenie samochodu z motocyklem. Jedna osoba w szpitalu [zdjęcia]

Drużyna Juniorów Młodszych KS OSTRA w sezonie 2017/2018 zajęła wysokie, czwarte miejsce w I lidze, zdobywając 25 pkt. W rozgrywkach odniosła 8 zwycięstw, 5 porażek i 1 remis.

Drużyna juniorów jest cały czas w przebudowie, a wynik osiągany przez nią jest drugorzędną sprawą – informuje Zarząd OSTREJ. W przyszłości to może ci chłopcy będą stanowić o sile seniorskiej piłki Klubu OSTRA i właśnie to jest naszym nadrzędnym celem. Na razie jednak dużo pracy przed nami, a nowy sezon to nowe wyzwanie, bowiem cała drużyna przechodzi do starszej kategorii wiekowej i od nowego sezonu chłopcy będą występować w II Lidze Juniorów Starszych. Będzie to dobre przetarcie i sprawdzian charakteru dla całej grupy juniorów – dodaje trener.

Na stadionie sportowym w Olszówce odbyło się krótkie podsumowanie minionego sezonu. Drużyna młodzików otrzymała pamiątkowe medale za zwycięstwo i awans, które wręczali przedstawiciele Zarządu Klubu, z Prezesem na czele. Trener uhonorował wyróżniających się zawodników juniorów oraz młodzików, którzy otrzymali nagrody rzeczowe.

Polecamy: Już dzisiaj start wielkiego wyścigu. Zobacz piątkowe przygotowania [zdjęcia]

-Gratulujemy sukcesów i życzymy, by w kolejnych latach również nie zabrakło dobrych wyników naszym piłkarzom – podkreślali przedstawiciele Zarządu.

-Jeśli interesujesz się piłką nożną i chciałbyś spróbować sił w naszym Klubie w nowym sezonie prowadzimy nabór do drużyn: MŁODZIKI - chłopcy i dziewczynki z roczników 2006, 2007 +2008; JUNIOR STARSZY – chłopcy z roczników 2000, 2001 +2002, 2003. Zaczynamy od sierpnia. Zapisy na zajęciach u trenera. Więcej informacji pod numerem telefonu: 577919101. Serdecznie zapraszamy! – zachęcają przedstawiciele OSTREJ.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło: UG Mszana Dolna