104 Kierowców znalazło się na liście startowej zaczynającego się już dzisiaj o godz. 9.00 10 Wyścigu Górskiego Limanowianin in">Limanowa – Przełęcz pod Ostrą.

Po Odbiorze Administracyjnym i Badaniu Kontrolnym, kierowany przez Włodzimierza Szaniawskiego (POL) Zespół Sędziów Sportowych dopuścił do 9 Rundy FIA EHC ( Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich) 41 zawodników a do 5 i 6 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 73 kierowców.

Polecamy: Czołowe zderzenie samochodu z motocyklem. Jedna osoba w szpitalu [zdjęcia]

Widzowie obejrzą start 14 bolidów, wśród nich dwa z polskimi kierowcami: Adam Stopka pojedzie Intechem GXR 1000 a Paweł Rzadkosz Radicalem R53. W GSMP Historycznych wystartuje 6 kierowców. Na starcie zabraknie m.in. wielokrotnego mistrza Europy Simone Faggiolego, który nie zdołał naprawić auta po awarii podczas 8 Rundy FIA EHC na Słowacji czy jedynego Słowaka Jana Milonia, który nie zgłosił się na BK.

Z numerem 1 wystartuje lider FIA EHC Christian Merli (ITA), zmierzający w tym sezonie do zdobycia tytułu Mistrza Europy w cat. 2 ( competition), zaś z numerem 69 lider cat. 1 ( Productions) Lukas Vojacek (CZE). O punkty w GSMP powalcza m.in. lider klasyfikacji generalnej Waldemar Kluza oaz Michał Ratajczyk i DUBAI, których po 4 Rundach dzielą zaledwie 3 punkty.

Polecamy: Powiatowe święto policji. Kto został nagrodzony za dobrą służbę? [zdjęcia]

Parada samochodów zabytkowych z epoki PRL, pierwsza w Polsce elektryczna rajdówka i zbudowane przez studentów Politechniki Śląskiej auto wyścigowe to tylko niektóre atrakcje przygotowane na wyścigowy weekend przez organizatora – AMK Limanowa. Gościem specjalnym imprezy będzie wielokrotny mistrz Ukrainy, startujący także w WRC i rajdach cross country Jurij Protasow. Ze startu do stref kibiców kursować będą specjalne busy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. Agnieszka Wołkowicz UMA