W terminie od 15.04.2021r. do 15.05.2021 r. realizowany będzie projekt pn. „Kto ty jesteś? Polak mały!”, współfinansowany ze środków Powiatu Limanowskiego.W związku z tym Stowarzyszenie KGW Lipowe organizuje konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży zamieszkujących Powiat Limanowski w dwóch kategoriach wiekowych: 5 – 11 lat oraz 12 – 16 lat.

Tematem głównym prac konkursowych powinny być Symbole Narodowe Polski widziane okiem autora. Praca konkursowa dotycząca zadania może być wykonana przy wykorzystaniu dowolnej technice plastycznej. Musi być jednak z tematem konkursu oraz wykonana w formacie A3

Za dozwolone narzędzia pracy uznaje się wszystkie klasyczne metody wykonania pracy plastycznej takie jak np. rysunek, malowanka, szkic, plakat, kolaż, wyklejanka itp.

Główne kryteria oceny będą obejmować: zgodność z tematem, interpretację i pomysłowości własnego ujęcia tematyki konkursowej, jak również estetykę pracy i jej oryginalność. Dodatkowo będzie brana pod uwagę kreatywność autora zarówno w formie, jak i interpretacji tematyki zadania.

Każdy uczestnik, który zgłasza swoją pracę jest również zobowiązany do:

  • umieszczenia na odwrocie pracy konkursowej swoich danych tj.: imię, nazwisko oraz wiek,
  • wypełnienia Formularza Zgłoszeniowego do konkursu, który stanowi Załącznik nr 1 do zamieszczonego poniżej Regulaminu:
  • REGULAMIN

Zebrane dane będą służyć wyłącznie do kontaktu Organizatora z uczestnikiem konkursu i nie będą udostępniane podmiotom trzecim. Prace, które będą niepodpisane lub dostarczone bez wymaganego Załącznika nr 1 do niniejszego Regulaminu nie zakwalifikują się do konkursu.

Prace konkursowe należy wysyłać/dostarczyć do dnia 15.05.2021 r. włącznie (liczy się data wpływu do siedziby Organizatora) na adres:

Stowarzyszenie KGW Lipowe

Lipowe 83,

34-600 Limanowa

z dopiskiem: Konkurs „Symbole Narodowe Polski”.

Zwycięzcy konkursu oraz osoby wyróżnione zostaną powiadomieni o wynikach konkursu telefonicznie do dnia 21.05.2021 r.

Zwycięzcy oraz wyróżnieni wraz z rodzicami/opiekunami prawnymi zostaną zaproszeni po odbiór dyplomów, nagród i upominków do Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej (budynek Buzodromu).

W dniu tym nastąpi również podsumowująca wystawa wszystkich nadesłanych/dostarczonych prac Organizatorowi w ramach niniejszego konkursu.

Wszelkie informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerem telefonu: 695 686 583

a także wysyłając wiadomość e-mail na podany niżej adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/KGWLipowe

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Oprócz konkursu plastycznego w ramach projektu przewidziane są m.in.:

  • Spotkania edukacyjne nt. symboli narodowych połączone z warsztatami kulinarnymi dla dzieci i młodzieży
  • Akcja happeningowa „Weź flagę do domu”

Zapraszamy!