27 lipca policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Limanowej obchodzili swoje święto. Był to dzień awansów, wyróżnień i podziękowań za dobrą służbę.

Uroczyste obchody Powiatowego Święta Policji w Limanowej zainaugurowała Msza Święta odprawiona w Bazylice M.B. Bolesnej w Limanowej. Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku Starostwa Powiatowego, przewodniczył im Komendant Powiatowy Policji w Limanowej insp. Dariusz Urbanik.

Polecamy: Woda już płynie wodociągiem w Zamieściu. Pierwszy etap prac zakończony [zdjęcia]

Przełożony limanowskich policjantów skierował słowa podziękowania za codzienną współpracę dla władz samorządowych oraz przedstawicieli służb mundurowych i instytucji lokalnych. Komendant zwrócił uwagę na zaangażowanie oraz rzetelność w wykonywaniu codziennych obowiązków przez policjantów z Limanowej.

Następnie zostały odczytanie rozkazy, a po nich Z- ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki, Komendant Powiatowy Policji w Limanowej insp.Dariusz Urbanik oraz Starosta Limanowski Jan Puchała wręczyli akty nominowania na wyższe stopnie policyjne.

Awanse otrzymali policjanci na następujące stopnie:

  • młodszy inspektor- 1 funkcjonariusz
  • aspirant sztabowy – 9 funkcjonariuszy
  • starszy aspirant – 1 funkcjonariusz
  • aspirant Policji – 11 funkcjonariuszy
  • młodszy aspirant – 6 funkcjonariuszy
  • sierżant sztabowy – 9 funkcjonariuszy
  • starszy sierżant – 7 funkcjonariuszy
  • sierżant – 5 funkcjonariuszy
  • starszy posterunkowy – 6 funkcjonariuszy
Polecamy: W Gminnej Bibliotece zmiany, nie tylko administracyjne

Dodatkowo medalami za długoletnią służbę oraz odznaką zasłużony policjant zostało odznaczonych 3 mundurowych. Kolejno na wniosek Komendanta Powiatowego insp. Dariusza Urbanika, Starosta Limanowski Jan Puchała wręczył 4 wyróżnienia dla pracowników limanowskiej komendy za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.

Po nominacjach przyszedł czas na gratulacje i słowa uznania. Jako pierwszy głos głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki, który podziękował policjantom za zaangażowanie w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie całego powiatu limanowskiego, a w także województwa małopolskiego.

Wszystkim Policjantkom, Policjantom oraz Pracownikom Cywilnym, życzę samych sukcesów, poczucia stabilizacji zawodowej, pomyślności osobistej i zawodowej oraz akceptacji oraz szacunku społecznego, będących źródłem dalszej motywacji zawodowej i aktywnej służby – zwrócił się do funkcjonariuszy Starosta Limanowski Jan Puchała.

Polecamy: Organizacje pozarządowe z szansą na dodatkowe środki finansowe

Starosta podziękował także policjantom za za współpracę nie tylko podczas uroczystych wydarzeń, ale w przypadku zagrożeń i klęsk żywiołowych, co można było zauważyć w ostatnim czasie, gdy nasz powiat dotknęły powodzie i zniszczenia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. Starostwo Limanowa