Aktywność w pracy biurowej – czy to możliwe?

Praca biurowa jest odbierana jako jedna z bardziej statycznych. Przez ciąg godzin nasze ciało jest pozbawione ruchu i „uwięzione” w niezbyt naturalnej dla ludzkiego organizmu pozycji siedzącej. Jednak dzięki odpowiedniemu wyposażeniu biura jest możliwa dawka ruchu, która nie wpłynie na wydajność pracy. A wręcz przyczyni się do jej efektywności.

  1. Meble biurowe sposobem na ruch.
  2. Bieżnie biurowe i rowery treningowe – sposób na rozprostowanie kości.

Mankamentem pracy siedzącej jest prawie całkowity bezruch i pozycja, która obciąża poszczególne części kręgosłupa i źle wpływa na nasze krążenie. Ograniczenie ruchu przez osiem godzin nie jest dobre dla zdrowia człowieka. Dlatego też producenci mebli i innego wyposażenia biur wyszli naprzeciw temu problemowi. Odpowiednio dobrane meble (biurka z regulacją wysokości, aktywne krzesła, stołki balansujące) czy też elementy zapewniające chwile wytchnienia dla ciała (bieżnie biurowe, piłki balansujące, rowery treningowe biurowe) na pewno dobrze wpłyną na zdrowie pracowników. Chwile odpoczynku dla ciała i jego rozluźnienie to mniejsze zmęczenie i efektywniejsza praca. Czym więc się warto zainteresować w temacie „aktywnej pracy siedzącej”? O tym w tekście poniżej.

Meble biurowe sposobem na ruch

Być może powyższa kwestia brzmi trochę zaskakująco, ale dzięki specjalnym konstrukcjom odpowiednio dobrane meble pozwalają na dawkę ruchu, która będzie wytchnieniem dla ciała. Do takich mebli na pewno należą biurka regulowane, które w prosty sposób pozwalają na zmianę pozycji z siedzącej na stojącą. Podczas pracy stojącej odciążeniu ulegają poszczególne partie kręgosłupa i zostaje zniwelowany ucisk na organy wewnętrzne. Obsługa takiego biurka jest bardzo prosta i pozwala na bardzo szybką zmianę jego ustawień. Aktywne krzesła, stołki balansujące czy siodłowe wprawiają w ruch nasze mięśnie nawet podczas pozycji siedzącej – co jest formą wypoczynku. Platformy balansujące czy piłki balansujące to także znakomity sposób na odciążenie naszych stawów czy mięśni podczas pracy siedzącej.

Bieżnie biurowe i rowery treningowe – sposób na rozprostowanie kości

Coraz popularniejszym rozwiązaniem na urozmaicenie pracy biurowej pod względem aktywności stają się bieżnie rowerowe i rowery treningowe. Zapewniają one szybką i rozprężającą dawkę ruchu dla wszystkich tych, którzy są skazani na wielogodzinne siedzenie za biurkiem. To odpoczynek nie tylko dla ciała, ale i sposób na restart umysłu. A skoro jesteśmy już przy umyśle – odpowiednia akustyka biura, dzięki odpowiednim dźwiękoszczelnym ściankom działowym, pozytywnie wpłynie na skupienie i pozwoli zachować higienę umysłu, a to dlatego, że hałas i nadmiar dźwięków nie tylko rozpraszają podczas pracy, ale także działają destabilizująco na psychikę.

Nowoczesne aktywne biuro dzięki odpowiedniemu wyposażeniu https://www.ajprodukty.pl/ to dbałość dobre samopoczucie pracowników w każdym aspekcie. A to postawa bardzo na czasie i… zdrowa.