Informacje

20.11.2020

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, obchodzone są co roku w listopadzie. Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi. Krew ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu naszego organizmu. O tym jak jest cenna przekonali się wszyscy, którzy stali się jej biorcami z powodu choroby czy wypadku.

Z okazji zbliżających się dni Honorowego Krwiodawstwa wszystkim Honorowym Dawcom Krwi, składamy podziękowania za szlachetnie i bezinteresowne działania na rzecz drugiego człowieka. Życzymy Państwu dużo zdrowia, pomyślności i zadowolenia. Państwa postawa jest wzorem do naśladowania.

W tym trudnym czasie pandemii koronawirusa, zwracamy się do honorowych dawców krwi oraz wszystkich zdrowych osób o oddawanie krwi. Zachęcamy również wszystkich ozdrowieńców o oddawanie osocza. Oddając krew czy osocze możemy uratować życie i zdrowie drugiego człowieka.

Krew oraz osocze (poprzez oddawanie krwi pełnej) można oddawać w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, znajdującym się w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Punkt czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 13:00. Rejestrację oraz szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 18/ 33-71-043.