4 października 2020 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Regionalny Łostowianie.

Po Mszy św., na placu przed kościołem, Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników zorganizują mini – kiermasz swoich wyrobów, będzie też okazja do zakupu pierników zdobionych w regionalne wzory, ziół i produktów lokalnych. Członkowie Zespołu Regionalnego wystąpią z krótkim programem artystycznym, a kasińskie gaździny w Koła Gospodyń Wiejskich „Zagórzanki” przygotują pyszną niespodziankę.

Zachęcamy wszystkich Zagórzan do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00 – w okresie od maja do października w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od listopada do kwietnia w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Zapraszamy do licznego udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!