• W dniach od 25 do 27 września 2020 roku na drogach powiatu limanowskiego doszło do 12 zdarzeń drogowych w tym 11 kolizji i jednego wypadku.

  Do wypadku doszło w piątek wieczorek ok godziny 19:40 w miejscowości Kasinka Mała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni kierujący pojazdem marki...
 • W dniach od 25 do 27 września 2020 roku na drogach powiatu limanowskiego doszło do 12 zdarzeń drogowych w tym 11 kolizji i jednego wypadku.

  Do wypadku doszło w piątek wieczorek ok godziny 19:40 w miejscowości Kasinka Mała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen Touran jadąc z Lubnia w kierunku miejscowości Mszana Dolna, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Volvo (kierujący 42 l). Następnie jadący za VW Toran, kierujący VW Golf najechał na pojady które uczestniczyły w zdarzeniu.

  Kierujący Volvo oraz dwie małoletnie pasażerki z VW Touran (dziewczynki w wieku 5 lat i 2 miesiące) zostali zabrani do szpitala.

  Kierujący byli trzeźwi. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo śledcza wraz z technikiem. Policjanci ustalają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

  Podczas weekendu Policjanci zatrzymali również 2 nietrzeźwych kierujących, z których jeden uciekał.

  25 września około godz. 17:30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Limanowej zauważyli w Mszanie Dolnej na ul. Zakopiańskiej kierującego motocyklem typu cross, który nie posiadał kasku ochronnego, poruszał się po chodniku, a pojazd nie miał wymaganego oświetlenia. Mężczyzna podczas próby zatrzymania nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy i zaczął uciekać. 26-letni mężczyzna po podjętym pościgu został zatrzymany. W trakcie kontroli ustalono, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Motocykl którym się poruszał nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia OC. 26-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.